Novinky

Nominačky JMS 2018 - aktualizováno 4. 6.


zpět

27.5.2018 | 4189x

Byly doplněny mezičasy z klasiky, celkové pořadí nominačního žebříčku a kratší komentář.Uspořádat nominačky přímo v tréninkových prostorech pro JMS se vyplatilo. Závodníci poznali neuvěřitelný rozdíl běžet v těchto terénech v březnu v teplotách kolem nuly a v období, kdy je vynikající viditelnost a podložka neklade téměř žádný odpor proti 25 a více stupňům ve stínu (kolik bylo na otevřeném prostranství raději nevíme) a listnatému lesu se vzrostlým bylinným patrem.  

Middle odpovídal závodnímu prostoru pro tuto trať hlavně v úvodu. Dál už se jednalo "pouze" o technicky náročný orienťák, i s volbami postupů. Nicméně v tomto období už nebyl žádný další námi neoběhaný prostor s rozlehlejší jalovcovou pasáží k dispozici. Přesto naše schopnosti prověřil dokonale, i když tratě mohly být hlavně u holek cca o 500 metrů kratší.

U klasiky si troufám tvrdit i díky staviteli tratí, že se jednalo o 100% adekvátní test pro tuto disciplínu. Neočekávejme, že tomu bude na JMS výrazně jinak a měli bychom z absolvování závodu vytěžit maximum. Dělalo se nezvykle mnoho chyb a zatím se zdá, že příčinou bylo vzhledem k počasí vyšší tempo , kdy se většina prostě uvařila. Zdá se, že úspěšný byl ten, kdo si podvědomě nechal síly na promapování se ke kontrolám a tam, kde to šlo, využil cestu.
Přesto smekám přede všemi, že jste závod dokončili. Ukazuje to na vaši morální a psychickou odolnost, která je pro závodění na reprezentační příp. elitní úrovni nezbytná.

- celkové pořadí nominačního žebříčku

Nominace bude oznámena nejpozději v úterý 12. 6. .

---------

Vítezi klasické trati se stali Terka Janošíková a Vítek Horčička.

- GPS tracking

- mezičasy klasická trať

---------

Nominační závod na krátké trati zná své vítěze. V juniorech vyhrál s převahou Dan Vandas, v juniorkách bojovaly bok po boku Terka Janošíková s Bárou Chaloupskou. V závěrečné pasáži si vítězství pro sebe nakonec vybojovala Terka.

- GPS tracking (později bude doplněna kvalitnější mapa)

- mezičasy krátká trať
---------

Rozhodnutí ohledně nominačního sprintu ŽA VPM:

Po dlouhém zvažování a vědomí toho, že ať se rozhodneme jakkoliv, bude vždy někdo poškozen, jsme se nakonec rozhodli (a Z. Zuzánek za komisi reprezentace schválil), že nominační sprint v Plzni nebude započítán do nominačního žebříčku.

Vedou nás k tomu následující okolnosti:
- závod má končit v cíli. Tím mohli být znevýhodněni závodníci, kteří "pošetřili" síly na závěrečnou pasáž a naopak zvýhodněni ti, kteří v závěru mohli chybovat.
- vzhledem k možnému přenosu informací nemuseli mít všichni závodníci stejné podmínky.
- situaci chceme mít vyjasněnou co nejdříve s ohledem na konání druhé části nominaček o tomto víkendu v Maďarsku.
 
Přesto bych rád plzeňským pořadatelům poděkoval. Bohužel shodou několika nešťastných náhod se celá jejich snaha minula účinkem a zase se jednou ukázalo, jak zranitelnou disciplínou sprint na pořádání je.

Situaci s neplánovanou kolizí v areálu pivovaru asi o moc lépe vyřešit nešlo. Ponaučením do budoucna rozhodně je nutnost karantény v tomto typu závodu pro kategorie A a E, aby nedocházelo k přenosu informací z trati.  

Děkuji za pochopení a závodníkům za předvedené výkony, protože věřím, že se na závod poctivě připravovali.

- upravená nominační kritéria
-------------

- zveřejněny pokyny k maďarské části nominaček
-------------

Gratulujeme k dosaženým časům, spoustě z vás se opět podařilo vylepšit si osobní rekord.


- konečné výsledky dráhového testu
---------
Program ve zkratce:
- 25. 5. dráhový test č. 2 Plzeň
- 26. 5. sprint Plzeň
- 2. 6. krátká trať Szabadszallás
- 3. 6. klasická trať Agasegyháza

- rozpis
- seznam přihlášených
- nominační kritéria

Přejeme všem účastníkům svižné nohy, správný směr a hodně štěstí!
Košík a spol.