Novinky

Se Švýcary pod Žižkou


zpět

8.6.2018 | 1968x

Se Švýcary pod Žižkou

Ano, křižáci se zase jednou valili ve vlnách vstříc značně zbytnělé stavbě na Vítkově hoře, hájené opět jen hrstkou rádobyvlastenců.
A aby ta paralela byla dokonalá, už dopoledne udeřili v Poděbradech na husitského krále Jiříka... Místo zbraní rychlé nohy. A jak to dopadlo? Národní legendy nelhaly. Pokud od Domažlic utíkali předchůdci Matthiase Kyburze nebo Eleny Roos, těžko je bylo chytat...Sprintový den v rámci červnového kempu přinesl cennou možnost vyzkoušet si dvě nejmladší disciplíny současného světového programu.
V dopoledních smíšených štafetách spolu tréninkově zápolily převážně smíšené švýcarsko-české dvojice. Vítězství i přes velkou dvacetivteřinovou chybu finišmena uhájil perspektivní pár Terka Janošíková - Joey Hadorn.
Orienťácky probouzející se Poděbrady nabídly ideální prostor pro soudobou světovou podobu této disciplíny - díky moc místnímu šéfovi Kubovi Lounkovi za vstřícnou nápomoc.

Po plavání v Labi, společném obědě a relaxu v parku následoval přesun do Karlína, na úpatí Vítkova. Znovu sešikovat, tentokrát do skupinek po sedmi podle světového rankingu. První dva postupují nahoru, poslední dva padají. Mezi koly pauza jako při svěťáku. Vydařená simulace něčeho, co moc neznáme, ale budou se za to brzy zřejmě dávat stejné medaile jako za klasiku. Celkem revoluce, bratře Žižko, však?


...Za zmínku (a pochvalu) určitě stojí způsob, jakým naši junioři dokázali sekundovat plejádě světových es. V nohách dva lesní nominační závody a přejezd autem z jižního Maďarska na Kost. Risk, ale když se to povede, rostou křídla.

mixy - složení týmů
mixy GPS 1.úsek - ženy
mixy GPS 2.úsek - muži

knockout GPS - 1.kolo ženy
knockout GPS - 2.kolo ženy
knockout GPS - 3.kolo ženy

knockout GPS - 1.kolo muži
knockout GPS - 2.kolo muži
knockout GPS - 3.kolo muži

Se Švýcary pod Žižkou - Zhalyho video
...a běhali jsme i ve skalách... teda hlavně ve skalách ;)
(fotky Kuba Marek)