Novinky

TK NORSKO - update


zpět

17.11.2018 | 1277x

TK NORSKO - update

Trochu netradičně, ještě před úvodním srazem, vyrazilo nejsilnější jádro reprezentace nabrat energii a inspiraci do dějiště příštího MS - oblasti Østfold na jihu Norska.Elitní tým (Denisa Kosová, Jana Knapová, Vendula Horčičková, Vojta Král a Miloš Nykodým) doplnilo duo úspěšných běžců z letošní sezóny - Marek Minář a Pavel Kubát.

Z taktických (a i jiných důvodů) tentokrát bohužel nemůžeme zveřejnit záznamy GPS (a tratě) - k dispozici jsou jen pro členy RD, takže jen telegraficky:

14/11, NOB s hromadným startem - kluci podali bojovný výkon, nejlépe si vedl Miloš Nykodým těsně následovaný Pájou Kubátem a Márou Minářem. Holky zvolily opatrnější taktiku i kvůli problémům se světly.

15/11, LONG + krátký lesní sprint - velice zdařilá fáze na trati z pera Thierryho Gueorgiou přinesla množství vjemů zejména na bázi obecné taktiky v tomto terénu.

15/11, MIDDLE - kratší middle 4,3 km pro kluky kolem 30min a holky 38min (nejrychlejší byl Vojta Král, resp. Denisa Kosová). Při analýze middlu jsme naopak řešili spíše individuální nedostatky jednotlivých závodníků.

16/11, LONG - holky 80´, kluci 90´.

16/11, VRSTEVNICOVKA - vnímat reliéf vyrazila jen Denča, ostatní si dali zasloužený odpočinek.

17/11, ZÁVOD PROLOG + CHASING - lokální závod s velmi slušnou konkurencí (výsledky níže). Hravý prolog (1:1500) v kondominiu rurálního charakteru prověřil rychlou reakci. Na ošemetné kontrole bohužel vyřadil Miloše z dalšího snažení, ostatní zůstali ve hře. Chasing start na 5 km trati ovládly naše ženy (1. Janďa, 2. Vendy, 3. Denča), kluci na 8 km trati se také nenechali zahanbit (2. Vojta, 4. Mára, 6. Pája).
GPS (jen naši): http://www.tulospalvelu.fi/gps/20181117

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům TK Norsko za jejich profesionální přístup. Nasáklé bažiny, brzká tma ani nepohodlí je nedemotivovalo a dokázali se perfektně mentálně nastavit na tréninky. Díky!


A proč TK Norsko? Naše svazová účetní (které tímto děkuji za trpělivost:-) odmítá uvádět do záznamů z akcí VT = výcvikový tábor a i nám se zdá, že je to trochu archaismus, proto zkoušíme být průkopníky nového názvosloví TK = tréninkový kemp, v návrhu byl i PK = přípravný kemp, ale tam se to trochu tluče s přezdívkou jednoho člena týmu. Pokud máte jiný nápad, který je krátký/stručný/výstižný, klidně se o něj s námi podělte třeba na FB Czech orienteering team :-)

Šéďa
 

FOTO

výsledky prolog

výsledky chasing

část trati middle

vyhlášení holky

vyhlášení kluci