Novinky

KALEDNÁŘ AKCÍ REPREZENTACE V ROCE 2019


zpět

4.12.2018 | 1190x

KALEDNÁŘ AKCÍ REPREZENTACE V ROCE 2019

Vznikal dlouho a definitivně se narodil až dnes v prosinci ve znamení Střelce. Snad nebude mít jeho povahu a závodníci budou přistupovat k plánování akcí pragmaticky s nadhledem a ne střelbou od boku.A na co se můžete příští rok těšit, ať už jako závodník - hvězda, nováček v reprezentaci nebo fanoušek?

Netrpěliví čtenáři zde mohou v klidu skončit a otevřít si KALENDÁŘ V PDF.

Ti z vás, kteří mají trochu více času, najdou další informace o akcích a jejich smyslu v pokračování:

Zima bude ve znamení TK (tréninkových kempů). Lednové místo je stále v jednání, ale cílem bude individuální rozvoj zaměřený na buzolu a pečlivost. Součástí TK leden bude také kontrolní middlík a snad i long (podle počasí). Kemp v Maďarsku pravděpodobně v terénech JMS 2018 by měl být spíše rozvojový - s přidanou hodnotou nejistoty v cizím terénu (faktor jiného mapování i nestandardních terénů). V březnu vyrazíme do Českého ráje nebo na Kokořínsko pilovat techniku běhu ve skalách. Přípravné období uzavře vybraný tým na intenzivním sprintovém kempu v Itálii. Další zimní akce (např. ABOM nebo POM) budou v individuální režii závodníků s jejich severskými kluby.

Jarní sezóna odstartuje zostra - dlouhým dubnovým kempem v Norsku se 4 závody v terénech MS. První 2 budou zároveň nominační na SP Finsko. I když se mnozí na sever ještě v dubnu vrátí na 10milu, další reprezentační blok v květnu bude spíše rychlostní - čistě sprintový kemp pod vedením sprintového kouče Jana "Beta" Procházky a dráhotest v Jizerkách orámuje 2 víkendy českých TOP sprintových závodů - ČP a MČR ve sprintu a sprint. štafetách. Navazující TK v Jizerkách bude "švihová akce" zaměřená na o-techniku v rychlosti na těžké podložce.

První reprezentační vrchol nás čeká ve Finsku. Middle, chasing start a sprintové štafety na SP v Helsinkách budou akcí pro širší tým ČR (pravděpodobně ve složení 6+6). Navazující Jukola pak může být trochu komplikací pro přípravu na vrchol jarní části domácí sezóny - MČR na krátké trati. Rychlý souběh akcí uzavřou nominačky v Norsku první víkend v červenci.

Ladění na hlavní vrchol sezóny - MS v Norsku proběhne po krátké pauze PK (přípravným kempem) v dějišti šampionátu. Intenzivní akci zaměřenou na tréninky v rychlosti zakončí O-Ringen. Ten snad bude ideální závodní rozcvičkou před MS v severských terénech. Na O-Ringen pravděpodobně zamíří nejen tým MS, ale i další členové. I když to nebude akce pod taktovkou RD, pokusíme se pro všechny zájemce zajistit adekvátní zázemí. Mladší závodníci, kteří se nedostanou na MS, budou moci alespoň zde předvést své kvality v mezinárodní konkurenci.

Těžištěm reprezentační sezóny bude stejně jako v posledních letech Mistrovství světa. Norští pořadatelé avizují, že se chystá nejlepší akce v dějinách OB. Jestli se to naplní, budou moci posoudit i fanoušci české reprezentace na doprovodných závodech. A pokud to bude v našich silách (a možnostech ubytování), pokusíme se pro ně udělat v rámci týmu setkání v průběhu šampionátu - takže si určitě poznamenejte do kalendáře datum 13-17/8 a přijeďte nás podpořit do Norska!

2 až 3 týdny oddechu bude muset našim nejlepším stačit. Krátká podzimní sezóna začne dvěma víkendy s ČP a skončí atraktivním MČR na klasické trati. To může posloužit jako jeden z podzimních vrcholů pro širší sled reprezentantů. Velká část z nich by se mohla podívat i na SP do Švýcarska, kam plánujeme vyrazit v ambiciózním počtu 8+8 a dát šanci i těm, kteří třeba neměli v hlavní sezóně tolik "štěstí".

Náročnou sezónu uzavře Světový pohár v Číně. Tam zamíří pravděpodobně jen velmi malá skupinka s ambicemi na celkové umístění v SP.


Stejně tak, jako psaní tohoto článku :-), bude dlouhá i sezóna. Jako obvykle bude nesmírně důležité naplánovat si správně vrcholy, kterých bude snad pro všechny "výkonnostní" kategorie dostatek. Proto přeji všem běžcům, aby si nyní se svými trenéry a oponenty optimálně určily cíle tak, aby na nich pak nechyběla forma, "drive" a touha vítězit!

//Šéďa