Novinky

LEDNOVÁ SNĚHOVKA V LÁZEŇSKÉM REGIONU ZA NÁMI


zpět

23.1.2019 | 1381x

LEDNOVÁ SNĚHOVKA V LÁZEŇSKÉM REGIONU ZA NÁMI

Intenzivní lednovku se vším všudy tentokrát hostilo podhůří Krkonoš, konkrétně okolí Lázní Bělohrad. Podmínky nebyly úplně jednoduché - tréninky byly na začátku hodně promoklé a na konci křupaly. Naštěstí jsme se mohli spolehnout na skvělé zázemí s domácí stravou a tak TK LEDEN snad zůstane ve vzpomínkách jako přínosná akce, která stála za to.Většina tréninků probíhala na upravených mapách - bez cest, rozhraní apod., proto je srovnání mezi závodníky jen čistě orientační. Téma akce bylo zaměřit se sám na sebe, pečlivostí a rozvahou bojovat proti chybám a fyzicky jít jen tak rychle, jak hlava/mapa dovolí.


ČTVRTEK
Proudy vody, břečka, pravé podkrkonošské přivítání. I když se nikomu z auta do noci moc nechtělo, tak většina dojmů po tréninku byla veskrze pozitivních. HROMADNÝ NOČÁK s „nefér” farstami rychle utekl. Cíl tréninku - jít stabilně celou trať a nenechat se strhnout do tempa, kdy sám neovládám mapu, byl naplněn bohužel jen částečně..
GPS - H
GPS - D

PÁTEK
Páteční program sice odstartovala ranní bílá noc, ta se ale brzy elegantně přeměnila v ažůro, takže se KOMBOTECH nesl v pohodové atmosféře. Většina běžců si snad vychutnala 3 kola: vrstevnicovku - čtení terénu a držení směru, paměťák – realizace postupů „po paměti“ a control picking - čtení všech detailů v mapě. Odpoledne už tak pohodové nebylo. Mapa Čertovy skrýše dostala svému jménu a její drsné seběhy někomu po chuti úplně nebyly. Jako správný tvrďák se ukázal Pája Kubát, který jako jediný oběhl všechny SPRINTOVÉ SEBĚHY. Na večerní dobrovolný směrový NOČÁK se nakonec vypravili jen tři běžci - Barča Zháňalová, Pája Kubát a navrátilec do týmu Jonáš Hubáček (byť zatím jen jako host).
GPS - KOMBOTECH (bez control pickingu)
GPS - SPRINTOVÉ SEBĚHY, mezičasy D, mezičasy H
GPS - NOB (směrovka)

SOBOTA
Tak trochu „závodní den”. I když bylo zdůrazněno, že se o závody nejedná, ve většině z nás dříme závodník (a je to dobře), takže se všichni snažili neprodat kůži lacino. Jak už bylo zmíněno, vstupní podmínky nebyly férové - upravené mapy, stopy ve sněhu apod., proto je srovnání nespravedlivé a z GPS lze vyčíst spíše technickou zdatnost a stabilitu výkonů jednotlivých běžců. MIDDLE proběhli nejlépe Adélka Indráková a Vojtěch Kettner, SPRINT Miloš Nykodým a double zkompletovala Adélka. Den pak zakončila regenerační saunička a schůze, jejíž náplní byly rozbory tréninků, nominační kritéria, tréninkové deníky a další informace.
MIDDLE D - GPS, MEZIČASY
MIDDLE H - GPS, MEZIČASY

SPRINT D - GPSMEZIČASY
SPRINT H - GPSMEZIČASY
ROZBOR SPRINTU

NEDĚLE
Definitivní tečku za lednovkou udělal zkrácený LONG. Ten nakonec i díky drsné podmínce zase tak zkrácený nebyl. Podložka byla tvrdá, zmrzlá, svahy kluzké a mapa bez výrazných objektů, takže bylo důležité být neustále „v mapě”.
GPS - D
GPS - H

Další zastávkou v honbě za zlepšováním kondice a technickým perfekcionismem bude Maďarsko (13.-17.20.). Příprava soustředění v jalovcovém království už je v plném proudu a je na co se těšit. Pokud nejste členy repre a máte o kemp zájem, informujte se mailem na sedivy@orientacnisporty.cz. Akce je částečně otevřena i pro ambiciózní běžce na hraně repre..

ODKAZY
penzion Javorský mlýn (doporučuje 10 z 10 reprošů)

 

 /Šéďa