Novinky

Březen jsme zahájili na Bradech


zpět

5.3.2019 | 612x

Březen jsme zahájili na Bradech

Soustředění bylo tentokrát sice jen víkendové, ale i tak vyplněné čtyřmi technicky náročnými mapovými tréninky. Na úvod jsme absolvovali nejnáročnější trénink - kopcovitý nočák, na kterém to díky intezivní přepršce zhruba hodinu a půl před startem pořádně klouzalo. Hromadný start ukázal hned na první uzlové kontrole svoje záludnosti, když ji správně našlo jen minimum juniorů a ostatní kontrolu přeběhli a nechali se strhnout do chyby. Pokud se z této situace poučíte, tak už jen z tohoto důvodu, měl trénink smysl. Okruhová trať byla navíc náročná na koncentraci a dodržení správného pořadí kontrol.

tracking
mezičasy

Ani sobotní dopolední krátká trať nebyla moc po rovině. Z mapy byly odstraněny všechny cesty, význačné stromy a vývraty a trénink tak dostal podobu skandinávského orienťáku. Ke zdárnému absolvování tréninku bylo zapotřebí využít všech navigačních technik - správný směr (používat buzolu), číst vrstevnice a terénní tvary, využívat výrazné záchytné body a nachystat si dohledávku.

tracking D
tracking H
mezičasy

Na sprint jsme sjeli do nížiny, do Jičína. Byly připraveny 2 okruhy. Cílem tréninku bylo dále pilovat sprintovou rutinu, zvykat si na umělé překážky, které jsou jednoznačně čitelné v mapě a ještě o něco více ztěžují volby postupů. Umělé překážky se standardně používají na světových závodech.

tracking okruh A
mezičasy okruh A
tracking okruh B
mezičasy okruh B

rozbor sprintu

Poslední trénink klasické trati proběhl v prostoru Češovských Valů jižně od Jičína, který vykazuje určitou podobnost s terény JMS. Závodnici běželi dvě kola, přičemž na mapě toho prvního chyběly cesty, menší oplocenky a budovy, a tak bylo potřeba se hodně věnovat navigaci a číst vrstevnice a tím pádem běžet i více kontrolovaně. Naopak ve druhém kole, kdy měli celou mapu, už mohli stupňovat tempo. Jednalo se tedy o kvalitní trénink v rozmezí AP2-AP3.

tracking 1. kolo
tracking 2. kolo
mezičasy

Toto bylo poslední letošní domácí soustředění, na kterém jsme přivítali spoustu závodníků mimo tým. Je potěšitelné vidět vaši snahu i nadějné výkony. Po nemoci a zranění už snad definitivně do přípravy naskočila Eliška Sieglová a Honza Gajda.

Udělali jsme zase kus práce především po technické stránce. Zaměřte se na odstraňování chyb i v dalším tréninku. Teď už je před námi cílená příprava k letošnímu JMS, když na konci března odjíždíme s celým týmem na skoro týdenní soustředění do Dánska.

Košík