Novinky

TVDRÁ DŘINA V RODIŠTI JANA ROHÁČE


zpět

13.3.2019 | 1435x

TVDRÁ DŘINA V RODIŠTI JANA ROHÁČE

Známý husita by se asi divil, co se v lesích kolem Dubé dělo a ještě dít bude. Realizační tým tentokrát připravil velmi výživnou víkendovku v okolních terénech MS 2021. Ta byla po minulém svižnějším kempu v Maďarsku zaměřena spíše silově a objemově, ono to v místních terénech totiž ani jinak moc nejde, že :-).Zahajovací trénink proběhl stylově na mapě Zahájí. Už skoro tradiční noční hromaďák s velkým množstvím variant a technickou skalní pasáží všem napověděl, o čem asi další tréninky budou. Kdo si nebyl jist, definitivně procitl v pátek ráno. Kombotech zaměřený spíše na middlové techniky orientace kladl značný odpor a i nejrychlejší běžci byli rádi, že ho zvládli pod 80min. Na odpoledne připravil sprintový trenér Honza Bet Procházka dvoučlenné sprintové mix štafety ve Starých Splavech. Kombinace lesních a městských částí s dlouhými volbami, které „nerozhodovaly", ale startovní pole rozdělovaly, byla optimální a sprintovky tak byly ideálním nácvikem technických a fyzických dovedností pro tuto disciplínu.

NOB 
Kombotech
Sprintovky - GPS, mezičasy 1. a 2. úsek, mezičasy 3. a 4. úsek


Sobotní program zahájil kontrolní middle v Prysku. Trať z pera možného stavitele MS21 Radka Novotného byla sice o něco méně kopcovatější než klasické kotáry na Kokořínsku, přesto typem skal docela podobná. Dámskou trať skvěle prolétla Vendy Horčičková a mohla si tak utvrdit, že je na správné cestě k těm nejvyšším metám. V klucích se kontrolní závod většině nepovedl podle představ, a i když ukázal velmi vysokou kapacitu některých běžců, je stále na čem pracovat. Odpoledne jsme se vrátili zpět do Doks na kombotech zaměřený na longové techniky - držení směru, volba stopy, pečlivá dohledávka se závěrem na jistotu (xsprint). Nejodolnější jedinci (Dým Nykodým, Mára Minář, PK Kubelka a Pája Kubát) si dali vše v časech kolem poctivé stovečky.

Kontrolní middle - mezičasy
Kombotech, výsledky nezávodního xsprintu, mapa směrovka, mapa dohledávač, mapa xsprint, mapa výlet


Intervaly, poslední trénink soustřeďka se odehrál na královské mapě Kokořínska - Supí hoře. I ve značné únavě dokázali všichni skvělým přístupem vytěžit z fyzicky hodně tvrdého tréninku maximum a byla to tak zajímavá podívaná. Poslední část tréninku zachránil Honza Šidla (letos poprvé člen realizačního týmu), který ve své veteránské ledvince našel fixu a mohli jsme na poslední chvíli odklonit kousek trati, kterou obsadila velká kančí rodinka.

Intervaly


I přes fyzicky velmi náročnou povahu soustředění si snad všichni opět připomněli, co bude za dva roky důležité a jakým způsobem směřovat trénink k cíli, který máme asi všichni v hlavě - MS 2021. Druhý „typ" terénu šampionátu - Jizerskohorské lesy pak vyrazíme objevovat v květnu, kdy nás čeká prodloužená víkendovka s laktátovým testem v Jablonci.


Nejbližší reprezentační akce následují v poměrně rychlém sledu. Už příští týden jede vybraný sprintový tým do Itálie na týdenní kemp zakončený sprintovými závody v rámci MOCu. Na začátku dubna nás pak čeká 10 denní kemp, jehož součástí bude i první ostrý start v Norsku na Norwegian Spring. Tyto závody budou zároveň nominačními pro 1. kolo SP ve Finsku. I když mají členové RDE tyto závody jen jako přípravné (mají přímou nominaci na SP FIN), bylo by fajn zahájit sezónu ve Skandinávii úspěšně a dodat si sebevědomí, které na severu tolik potřebujeme. Ostatní členové týmu už budou asi určitým způsobem upravovat svůj trénink vzhledem k nominačkám. Nezapomeňte, že stejně jako ladění kondice, je potřeba vyladit i psychiku a mířit na cíl, který je adekvátně vysoko. Přehnané ambice nedělají dobrotu stejně jako příliš nízké cíle. Většina týmu má na to klást si vyšší cíle a vstupovat do závodů se zdravým sebevědomím a ve stavu bojové pohotovosti :-). ahoj