Novinky

OHLÉDNUTÍ ZA SPRINTOVOU ITÁLIÍ


zpět

2.4.2019 | 813x

OHLÉDNUTÍ ZA SPRINTOVOU ITÁLIÍ

Už je tomu více jak týden, co se naši reprezentanti vrátili ze slunné Itálie. V první polovině soustředění byl na programu sprintový kemp a v druhé závody MOC WEEKEND. Výborně se na závodech předvedl Vojta Král, který vyhrál a Terka Janošíková skončila celkově druhá.MOC CAMP 2019

Prvním tréninkem v úterý byla kvalifikace a finále na tratích standardního sprintu. Tento trénink nám zhodnotil Jakub Glonek: "Q: Dopolední kvalifikace byla v kontextu celého kempu technicky trošku jednodušší, ale vzhledem k tomu, že to byl první trénink, tak se dělala poměrně velký počet chyb. Zároveň to byl možná fyzicky nejtěžší trénink, jelikož se dalo běžet velmi rychle a převýšení nebylo vůbec zanedbatelné F: Odpolední finále už bylo úplně o něčem jiném. Kluci závodili pomalu v tempu 6/km... schody, odbočky, úzké uličky... na nic nebyl čas a mnohokrát se stalo, že běžec musel úplně zastavit. Nic z toho se ale asi netýkalo Vojcka (Vojty Krále), který to proletěl jakoby nic a všechny neskutečně rozsekal!"

Výsledky finále

Druhým tréninkem byl Knock-out sprint, který nám zhodnotila Adélka Indráková: "Ve čtvrtek jsme si tréninkově vyzkoušeli tři kola knock-out sprintu. První kolo bylo nefarstované, začínalo se v technicky náročnějším parku a druha půlka nás provedla městem až do cíle na písečné plaži. Druhé kolo se běželo ze stejné arény, tentokrát byla použita dělicí metoda self choice. Tratě byly rychle, náročné na pozornost a precizní realizaci v křivolakých uličkách. Odpolední finále bylo opět nefarstované a běželo se ve vertikálně členěném terénu s mnoha schody a úzkými uličkami. Tím, že všichni nepostoupivší mohli běžet B finále, tak se dala skvěle potrénovat taktika, která bude pro tuhle disciplínu specifická. Já sama jsem zvlášť ve finále bojovala s rozhodnutím, zda jít víc na sebe nebo zda se držet balíku a zkusit urvat pozici na finiši. Určíte bude potřeba si podobné tréninky ještě nasimulovat."

Výsledky finále

 

MOC WEEKEND 2019

Od pátku do neděle byly na programu tři sprintové závody.

DAY 1 ASCEA

První závod byl technicky jednodušší, a tak rozhodovala fyzická připravenost závodníků.

výsledky

DAY 2 PAESTUM

Druhý závod se běžel v ruinách oblasti Paestum, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Jednalo se o velmi netradiční sprint, ve kterém byly ruiny zmapovány někdy jako nepřekonatelné a jindy překonatelné. Všichni se shodli, že to byl minimálně velmi zajímavý prostor závodu.

výsledky

DAY 3 BEVENETO

Konečně pořádný sprintový závod na závěr kempu nám zhodnotila Vendula Horčičková: V neděli nás čekal takový standardní sprint ve městě Benevento, které je také zařazené do seznamu UNESCO. Navíc jsme zde běželi v neděli, takže o ulice plné lidí nebylo nouze. Křivolaké uličky v rovinatém terénu nabízely pár voleb. Trať kluků se v závěru podívala i do parku. Osobně si ale myslím, že pořadatelé mohli prostor využít lépe. Tentokrát se i lépe povedl tisk oproti jiným závodům, takže jsem na mapě bez problémů našla trať. Celkově bych to označila za takový klasický sprint, kde bylo co řešit, ale nebyl to extrém. Pro mě osobně to byl nejlepší sprintový orienťák z těch tří oficiálních závodu MOC WEEKEND, co jsme běželi na závěr kempu.

výsledky

celkové výsledky

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ

Jak už je napsáno v úvodu, ve výborné formě se na kempu, ale i v závodech předvedl Vojta Král a Tereza Janošíková. Mezi ženami pěkně běhala i Vendula Horčičková, která se několikrát podívala na velkou bednu. Po ne zcela vydařené zimě se  rozběhala i Adélka Indráková. Výkony Denisy Kosové byly ovlivněny dobíráním antibiotik ještě v průběhu prvních dnů soustředění. Mezi muži se v závěrečném závodě zadařilo Miloši Nykodýmovi. Jakub Glonek a Daniel Vandas hlavně sbírali zkušenosti, ale předváděli velmi stabilní výkony.

Všichni si pochvalovali hlavně úvodní sprint camp, který vedl Emil Wingsted a přednášku o sprintu měl i Daniel Hubmann. Itálie nabízí netradiční sprintové terény, z kterých se naši reprezentanti snažili dostat maximum pro budoucí rozvoj.


KEMP V OBRAZECH (foto FB J. Kačmarčík)

55840487_799342527100953_4582130561757216768_o

 /Bet