Novinky

TK NORSKO - SHRNUTÍ


zpět

18.4.2019 | 1516x

TK NORSKO - SHRNUTÍ

Dubnová reprezentační mise v Norsku neskončila nominačními závody, ale pokračovala náročným kempem, který vyvrcholil o víkendu, kdy si většina týmu zaběhla Norská „áčka". Stručný přehled o dění na kempu v článku...   Nominační závody (více viz. články závody a nominace) skončily a přede všemi byl jasný úkol - dát se fyzicky i psychicky do kupy, abychom vytěžili z kempu maximum. I z toho důvodu byla nominace na SP definitivně uzavřena a závodníci byli seznámeni, že další průběh kempu na ni nemá vliv.

Po pondělním volnu s „rozborkou" víkendových závodů, relaxem, saunou a regeneračním výklusem, bylo na programu tempově pomalejší úterý - KOMBOTECH (mapa1, mapa2, GPS, FOTO) a INTERVALY AP1 (GPS, FOTO).

Středeční program pak otevřely LONGOVÉ POSTUPY meziprahově na mapě Gillingsrod, která je dle místních asi nejrelevantnější pro finálovou arénu, ale kdo ví… Miloš Nykodým si pánskou trať s úsměvem proplul za 69min, Áďa dámskou za 65min, ale někteří mladší byli rádi že doběhli se ctí a snad začínají pomalu chápat, že nějaký ten rozumný a postupný nárůst objemového tréninku to chtít bude (GPS D, GPS H). Odpoledne pak vyplnil SPRINTÍK na bývalé obranné pevnosti Hoytorp Fort - tunely, kryty, zákoutí - skvělá příležitost pro zábavné poběhání v plné koncentraci (GPS).

Čtvrteční dopolední trénink ve finské režii - INTERVALY 4x1,5km (AP3) byl nakonec zajímavý spíše pro dámy, protože Finům se do intenzity moc nechtělo a šli ho samostatně (GPS). Odpolední CONTROL PICKING byl pečlivou tečkou za mikrocyklem, někdo měl tu smůlu, že na část trati chytil na záda ukecaného kauče, ale všichni prospěli :-) (GPS).

V pátek se menší část týmu (Nykodým, Sýkora, Mudrák) přemístila do Švédska na Elitserii, zbytek čekal odpočinek a příprava na Norská "áčka".

A na nich jsme si nevedli vůbec špatně. I místní znalci (vesměs mistři světa z let minulých) byli překvapeni, jak vysoko se naši v jejich terénech pohybují. MIDDE D: Áďa Indráková 13., Denisa Kosová 14., Vendula Horčičková 19, v D21E2 Bára Vyhnálková - 3. místo!. MIDDLE H - Vojta Král 5., Pavel Kubát 11., Marek Minář 17., Daniel Hájek 20. LONG D - Denisa 8., Áďa 10., Vendy 15. LONG H - Pája 8., Vojta 12., Mára 15. (middle - výsledky, mezičasy, GPS D, GPS H, long - výsledky, mezičasy, GPS D, GPS H, FOTO).


Další reprezentační program přinese premiéru v podobě prvního čistě sprintového soustřeďka pod taktovkou sprintového kouče Jana Procházky v Prostějově a v květnu na reprezentanty čeká i jedna lesní akce - průzkum relevantních terénů k MS21 v Jizerských horách. Držte se!