Novinky

SPRINT KEMP PROSTĚJOV - REPORT


zpět

7.5.2019 | 1594x

SPRINT KEMP PROSTĚJOV - REPORT

Reprezentace zavítala během prvního květnového víkendu na sprintové soustředění do Prostějova. Sprinty nemá cenu trénovat v jiné než závodní rychlosti, takže reprezentanti od pátečního odpoledne do nedělního dopoledne odběhali 4 tréninky v plné rychlosti.Na úvod musím poděkovat oddílům SK Prostějov a KOB Konice za poskytnuté mapy a zvláštní dík patří Dušanovi Vystavělovi za pomoc s uspořádáním soustředění.

SPRINTOVÉ ÚSEKY JEVÍČKO

V pátek jsme se sešli v Jevíčku, očekávali jsme poklidné maloměsto, ale nakonec byly ulice plné díky Závodu Míru nejmladších. Naštěstí se náš trénink vklínil přesně mezi start a dojezd závodu. Tratě připravil Honza Šedivý a dlouhými postupy závodníkům pěkně zamotal hlavu. Nakonec často vyhrávala první nalezená varianta. Navíc jsme si ukázali, že nejen dlouhé postupy ve sprintu rozhodují, ale občas se dá ztratit i na krátkých.

GPS tracking

(Barva tratě = umělé překážky linií barvy tratě, pro každé kolo jiné. Závodní mapy vypadaly jinak)

Výsledky_Jevíčko

(Zelený okruh počítán až od 1. kontroly, kvůli plotu navíc na pravé variantě postupu.)

SPRINTOVKY ČECHY POD KOSÍŘEM

Poslední dobou se sprintové štafety běhají v parcích, a tak i my jsme využili novou mapu v Čechách pod Kosířem. Tratě stavěl Jan Procházka jako i zbytek tréninků na soustředění. Jednalo se o velmi rychlý trénink ve kterém rozhodovaly vteřiny, protože volby postupů byly víceméně rovnocenné.

GPS tracking

Výsledky sprintovky Cechy_p_K

KNOCK OUT SPRINT PROSTĚJOV

Semifinále bylo postaveno variantou self-choice, tedy závodníci měli 20s před startem možnost si prohlédnout 3 varianty tratí a se startovním výstřelem si odebrali jednu ze zvolených variant. Bohužel výběr variant byl ovlivněn zavřením průchodu (v poledne byl ještě otevřený) na druhé kontrole modré varinaty. Kontrolu jsme tak přemístili na náměstí, ale tato varianta se stala jasně nejméně výhodnou. Celkově se však závodníci pěkně rozdělili do dvou zbývajících variant tratí. Jak řekl Vojta Král večer na schůzi: „Tentokrát se za 20s dalo rozhodnout, která varianta je nejrychlejší.“

Finále už bylo pouze s rozdělovací metodou, protože už se nám nechtělo tisknout dalších 40 map, které by nakonec nebyly využity. Do finále postupovali vždy 3+3 závodníci z každého rozběhu. V mužském finále se závodníci rozdělili na motýlu na dvě skupinky, kdy Mára Minář s Vojtou Králem svoji variantu proběhli rychleji než ostatní. Naopak v ženách se na uzlovce obě větve sešli téměř současně, a tak se rozhodovalo na poslední části tratě.

Náhled volby tratí i s varintou C upravenou fixou na místě je v obrázcích pod textem

GPS tracking

Výsledky knockout

(Děkuji Báře Šikové, že přešla zavření průchodu na své variantě trati s úsměvem. K zavření průchodu došlo mezi roznosem a odstartováním závodu)

SPRINT KONICE

Vrchol soustředění, trať byla naschvál postavena na spodní časové hranici sprintu, přeci jen závodníci už měli v nohách slušnou dávku rychlých tréninků. Ukázalo se ovšem, že 4 rychlé sprintové tréninky lze zvládnout. Měli jsme k dispozici velmi aktuální mapu, a zvláště muži vzali přípravu velmi vážně, když dokonce proměřovali některé postupy. Vítězství si z Konice odvezl Vojta Král a Tereza Janošíková, i když ani jednomu z nich se nepodařilo zvolit všechny postupy ideálně.

GPS tracking

Výsledky

FOTO ze soustředění (Fotil: SK Prostějov a Bet)

/Bet