Novinky

Nominačky JMS 2019


zpět

12.5.2019 | 365x

Rychlostní disciplíny nominačních závodů jsou za námi. Už po několikáté jsme se otestovali na šumperské dráze a už po několikáté se potvrdilo, že nám to zde svědčí. Letos k tomu přispěla i teplota a povětrnostní podmínky. Viděli jsme řadu kvalitních výkonů napříč všemi věkovými kategoriemi. U juniorů se potvrdila velká vyrovnanost v týmu, když se všichni srovnali do 35 vteřin v rozmezí 3-6 bodů. U juniorek je potěšující, že jich dokázalo bodovat zase o trochu víc než loni a některé si vylepšily svá maxima.

Po dráze bylo času na regeneraci méně než obvykle, ale je to aspoň dobrý trénink na JMS, kdy běžíme během šesti dnů pět závodů.

V sobotu dopoledne byl na pořadu nominační sprint při ŽA a pořadatelé z KSU připravili velmi rychlé tratě, na kterých se trestalo každé zaváhání. Zavedly závodníky do uliček kolem Hlavní třídy, středu města, kde se nacházela nejtechničtější pasáž závodu a závěr se odehrával v sadech 1. máje.

Rád bych poděkoval pořadatelům za hladký průběh závodu a trenérům jednotlivých závodníků za pomoc s měřením časů během pátečního testování.

:: výsledky dráhového testu
:: výsledky sprintu
:: výsledky a mezičasy ORIS
:: zatím získané body do nominačního žebříčku

---------------------

Program ve zkratce:
:: 10. 5. dráhový test Šumperk
:: 11. 5. sprint Šumperk
:: 9. 6. klasická trať Himmelbjerget
:: 10. 6. krátká trať Himmelbjerget

:: rozpis
:: seznam přihlášených
:: nominační kritéria

Přejeme všem účastníkům svižné nohy, správný směr a hodně štěstí!
Košík a spol.