Novinky

Květnovka v Jizerkách - oťukávání terénů MS21


zpět

28.5.2019 | 1211x

Květnovka v Jizerkách - oťukávání terénů MS21

Po sprintovém „okénku", které orámoval SPRINT KEMP v Prostějově s pardubickým mistrovským víkendem, se reprezentace opět přesunula do lesa. Tentokrát do terénů, kde síly rychle ubývají, ale je v něm krásně - do Jizerských hor.Termínově i místně tak kemp perfektně zapadl do krátkodobých i dlouhodobých cílů reprezentace. Těžko bychom asi hledali v ČR „skandinávštější" terén, vhodný pro přípravu na letošní vrchol - MS v Norsku. A zároveň si všichni mohli začít osahávat terén, kde bude v blízké budoucnosti potřeba dokonalá mapová rutina s dostatkem sebevědomí, protože domácí šampionát se kvapem blíží - více info na webu MS21.

Součástí kempu tentokrát nebyly jen mapové tréninky, ale i laktátový test na stadionu v Jablonci a mapovací hra (s následnou přednáškou) pod taktovkou zkušeného mapaře a člena realizačního týmu Honzy Potštejnského. Doufejme, že obojí bude inspirací pro další rozvoj fyzické a technické výbavy reprezentantů.


SOUHRN TRÉNINKŮ
Středa
> COB (model) volně Slovanka

Čtvrtek
> Middle Bedřichov: mezičasy (po domluvě s LLI, není část mapy veřejná)
> Downhill control picking Bártlův vrch:

Pátek
> Mapovací hra: mapa podklad (zadání - do mapy doplň tvary potřebné úspěšné k realizaci postupu) 
> Laktátový test Jablonec

Sobota
> Zkr. trať Jakuszyce: GPS D, GPS H, mezičasy, video
> Směry a dohledávky Bramberk: GPS HD

Neděle
> Štafetové okruhy Slovanka: mezičasy


DECENTNĚ ZE ZÁKULISÍ
V průběhu kempu proběhly i volby do Evropského parlamentu a je potřeba poděkovat většině členů RD za odpovědný přístup a zřízení si voličských průkazů ke splnění občanské povinnosti na místě - dobrá práce!
I přes zdánlivě neomezenou ubytovací kapacitu Jizerek nebylo úplně jednoduché sehnat vhodné ubytování a „vítr nás nakonec zavál" do Penzionu pod Severákem. Výborná lokalita, sportovní (flexibilní) provozovatel i velice dobré ceny - stojí za povšimnutí, pokud plánujete soustředění pro větší skupinu.