Novinky

VT Šaštín - příprava na EYOC č. 1


zpět

18.6.2019 | 745x

nahlédněte pod pokličku přípravy českého týmu na dorostenecký vrchol sezóny...Program víkendovky nabízel náhled do některých situací podobných běloruským terénům a v neposlední řadě bylo naším cílem vzájemné seznámení a stmelení kolektivu.

Kvůli rozkopanému okolí nádraží jsme si v Brně dali sraz v Kohoutovicích, kde jsme absolvovali sprint v sice nepříliš relevantním terénu, ale jakákoliv praxe se pro tuto počítá - GPS; výsledky, mezičasy. Pro výklus po intenzivní fázi jsme využili přilehlý členitý les, kde jsme se zaměřili na precizní volbu stopy terénem a dohledávky mezi četnými údolíčky - GPS.

Poté jsme se přesunuli do Šaštína, kde jsme v místních porostově i vrstevnicově členitých rovinách absolvovali zbylou část soustředění. Na místě nás kromě tropického horka přivítalo množství komárů, se kterými jsme se potýkali až do konce našeho pobytu...

V sobotu jsme měli na programu 2 fáze. Dopolední farstované úseky vedly 2 odlišnými typy terénů a zvlášť první část byla dosti zážitková (a z pohledu na mapu také možná dost relevantní pro okolí Grodna) - GPS; výsledky, mezičasy. Odpoledne jsme se vydali daleko do hloubi lesa, kde se nachází neobvykle členitý avšak pro běh příznivý prostor - jako stvořený pro vrstevnicovku. Pro trénink jsme oprášili 6 let staré tratě ze soustředění VD v dubnu 2013. GPS - M16, M18, W16, W18; výsledky, mezičasy (trénink jsme absolvovali volným tempem).

Na neděli jsme naplánovali modelovou klasiku, která měla podobné parametry jako mistrovské tratě... A přestože se dělalo dost chyb, závodníci dokázali v rychlém terénu přeběhnout klasiku v trochu delší middle. Takže fyzicky by to snad šlo, v Bělorusku však udou rozhodovat právě chyby, kterých se nakupilo opravdu hodně... GPS - M16, M18, W16, W18; výsledky, mezičasy + had.

Z mého pohledu velmi pozitivní akce (díky všem za příjemné zážitky), z které se ještě dá hodně vytěžit. Projděte si s trenéry jednotlivé tréninky a pokuste se zdůvodnit vlastní chyby. Teď už nabíhá závěrečná fáze ladění na závody, při které hraje mentální příprava dost zásadní roli.

Druhá část přípravy na Mistrovství Evropy dorostu proběhne relevantních prostorech v Bělorusku, kam se vydáme z MČR na krátké trati. Udržte se ve zdraví!