Novinky

Závěrečná příprava JMS 2019


zpět

29.6.2019 | 786x

Závěrečná příprava JMS 2019

Ve čtvrtek jsme se vrátili ze čtyřdenní závěrečné přípravy, během níž jsme zvládli pět mapových tréninků a nasimulovali si tak jednotlivé disciplíny. Využili jsme k tomu nám už dostatečně známou mapu Nordenskov, mapu Sletten, která bezprostředně navazuje na prostor nominaček a mapu Vesterskov, kde jsme trénovali poprvé a její západní část je vhodná pro nácvik klasiky. Soustředění jsme zakončili sprinty u jezera Vejlso - první okruh warm-up a druhý v závodním tempu.

Mapy a GPS:

1) 24/6 Nordskoven - vrstevnicovka (volné tempo)
mapa
2) 25/6 dopoledne Sletten - middle (střední, v části závodní tempo)
tracking D
tracking H
pozn. kontrola č. 4 - neaktuální porosty, sběrka - rozsáhlý polom
3) 25/6 odpoledne Sletten - farstované úseky (závodní tempo)
tracking
4) 26/6 dopoledne Vesterskov - zkrácená klasika (střední tempo)
tracking D
tracking H
pozn. podklad se zakázanými prostory a dle toho navržená trať, ale pro tisk od pořadatelů vyexportovaný soubor bez zakázaných prostorů... bohužel.
5) 27/6 dopoledne Vejlso - sprint (závodní tempo)
tracking
pozn. jen druhý okruh

O dobrou náladu nebyla nouze, tu zásadní složku výkonu podporovala Máca z kuchyně, Kuba u masérského stolu a relax v sauně či u "plejstejšnu". Pevně doufám, že se už všichni těšíte za šest dnů do svých pokojů!!!

Během třech přípravných akcí v místních terénech jsme získali celkem jasnou představu, o čem nadcházející JMS bude a snad se nám podařilo odhalit jednotlivá specifika. Na samotné mistrovství vyrážíme už v pátek 5. 7. , přičemž prvním závodem bude nedělní sprint. Pak přijdou na řadu lesní disciplíny v pořadí klasika, krátká trať a štafety.

Přeji našim závodníkům hodně štěstí a ať se jim podaří proměnit veškeré tréninkové úsilí v co nejlepší výkony! Terén je hratelný pro všechny, a tak se můžeme těšit na napínavé souboje.

- web JMS 2019

Váš realizační tým - Košík, Iva, Boris, Máca a Kuba.

- fotky od Elišky
- fotky od RT