Novinky

Juniorská reprezentace v sezóně 2020


zpět

20.10.2019 | 2143x

Zveřejňujeme složení juniorského týmu pro následující sezónu a plán přípravy. Juniorské reprezentační družstvo prochází po uplynulé sezóně největší obměnou za poslední 3-4 roky, kdy počet nováčků výrazně převyšuje počet těch, kteří pokračují dále.

V současné době disponujeme širokou členskou základnou s řadou mladých závodníků, jejichž potenciál je nutné dále rozvíjet. JRD pro příští sezónu je velmi široké. Přímo do skupiny reprezentantů bylo zařazeno 11 juniorek a 12 juniorů. Spoustu dalších závodníků dostává šanci pracovat a ukázat se ve skupině sledovaných.

V obou skupinách jsou zastoupeni závodníci věkové skupiny 17-20 let tj. kategorií DH18-20. Závodníci osmnáctkových kategorií si budou moci na základě svojí výkonnosti vybrat, zda budou startovat na JMS či MED.

- složení JRD 2020

Plán přípravy zahrnuje tři akce v zimním období, kdy nám uvedené lokality aspoň trochu dovolují nasimulovat si podmínky k příštímu JMS. Opět nechybí oblíbená akce na horách, kde se většinou opřeme do fyzičky. Hlavní přípravnou akci pro celý široký tým představuje týdenní soustředění v březnu na Silici a v pohoří Cserhát v Maďarsku. Tyto terény jsme z dostupných informací na webu JMS 2020 vyhodnotili jako adekvátní a dostupnou variantu. Navíc v pohoří Cserhát se příští rok uskuteční i MED, takže akce bude významná i pro mladší závodníky, kteří mohou usilovat o start na obou akcích. Na závěr dubna vyrazíme buď na nějaké atraktivní závody v blízkém zahraničí nebo do osvědčených Jakuszyc, kde by to v tuto dobu mělo být i bez sněhu :-). Pak už přijde na řadu série nominačních závodů, závěrečná příprava a vrchol sezóny na JMS. V létě se pak opět vyrazíme zchladit na Sever a zkusíme pokořit další metu v podobě Oringenu. Sezónu zakončíme na JECu v Belgii. 

- plán přípravy 2020

Po této sezóně definitivně končí u juniorů velmi úspěšná generace. Všem závodníkům přejeme úspěšné pokračování v kategorii dospělých. Nově příchozím juniorům pak hodně elánu a nadšení :-).
V půlce listopadu se těšíme na viděnou na úvodním srazu v Janských Lázních!

Košík a kol.