Novinky

Plán akcí RD - poslední supersezóna?


zpět

13.11.2017 | 1433x

Plán akcí RD - poslední supersezóna?

Za pár let se možná budeme divit, jak se tohle dalo zvládat... A nebo se taková sezóna stane jen odrazovým můstkem ke kalendáři profíků?Poslední "velké" mistrovství světa – les i sprint.

Poslední "velké" mistorovství Evropy – nelidských 7 závodů v 8 dnech.

Skandinávská akáda.

Vyhecovaná domácí finálová série SP.

A norská generálka na příští MS.

Připočtěte všechna "povinná" domácí mistrovství, potřebné nominačky a nezapomeňte na obligátní, pro celý český orienťák tak moc přínosnou Tiomilu a Jukolu.

A teď se tam pokusme vmísit dostatečnou porci specifického tréninku cíleného na hlavní vrcholy. Zároveň by bylo dobré moc necestovat, nepřehánět to se závoděním, držet systém...

Plán akcí dospělé reprezentace na příští sezónu počítá s 84 dny týmových akcí – pro ty nejpilnější opět téměř 1/4 roku. Těžiště našich aktivit je přitom jako obvykle spíše v zahraničí. Ostatně, už koncem února vyrážíme do Lugana potrénovat na časné ME... Ale i tak se v plánu podařilo udržet smysluplnou domácí linii, kterou představují hned tři nominační víkendy a také jeden větší červnový kemp, při kterém bychom si konečně zase jednou mohli užít to nejlepší z našich luhů a hájů jindy než při arktických teplotách.

Léto vypadá zase hodně nabitě, ale posun horní věkové hranice pro účast na AMS z 27 na 25 let zajistí, že závodníků kombinujících obě vrcholné letní akce bude zřejmě méně než bývalo zvykem a většina se tak bude moci soustředit na "to své".

Příští sezóna však bude skýtat nejen četné příležitosti k útoku na pódiová umístění, ale také spoustu šancí pro závodníky druhého sledu. A právě tam je často ještě důležitější udělat si jasno v prioritách a k něčemu cíleně směřovat tak, aby – když se povede se tam kvalifikovat – se nejednalo jen o atraktivní výlet za sbíráním zkušeností.

Třeba jako na podzim, kde při zářijových nominačkách a následném sprintovo-skalním finále SP dojde i k překryvu mezi plánem RD a JRD. Přicházející silný ročník 1998 by totiž mohl zamíchat kartami a některé dospěláky poslat k televizním obrazovkám... Ostatně, účast jednotlivců z JRD není vyloučená ani dříve při ME a AMS.

Více v aktuální verzi kalendáře akcí RD dospělých, včetně některých zpřesňujících informací v komentářích.