Novinky

O podané ruce a jednom děsně plynulém ražení


zpět

6.12.2017 | 1185x

Zámecké návrší se pomalu noří do podzimního šera. V atriu místního starobylého pivovaru srůstá s tmou i jedna nenápadná plastika. Ta stylizovaná nabídnutá ruka od mistra Zoubka jako by svým gestem na startu toho našeho malého bezvýznamného závůdku, ještě za světla, symbolizovala další lákavou výzvu.No ruko, viděla jsi to sama. Máme za sebou další takový ten malý, ale významný krůček. První nasazení bezkontaktu v přípravě našeho týmu proběhlo hladce. A kterýkoliv patetik obdařený citem pro signály systémových změn by mohl tam za rohem u pomníku Aloise Jiráska dramaticky pronést, že právě i ten dnešní podvečer předznamenal soumrak kontaktního ražení.

Ale patos stranou, není vůbec šik. Máme vzkaz nejen pro tebe, ruko: Tu výzvu lze uchopit překvapivě snadno. Opravdu ti stačí stávající SI krabičky BSM7 nebo 8, jen do nich musíš stáhnout novou duši, pokud ji ještě v sobě nemají. A to ti nějaký ten čas zabere – když to "padá", tak třeba i půl dne. To určitě nenechávej na poslední chvíli. Ale pak už jen v nastavení uděláš z kontrol majáky přepnutím do "beacon" módu a před startem je nesmíš zapomenout nastartovat normálním čipem a ne servisním tyčinkou ON/OFF, to by se pak po deseti minutách vypnuly. Ale jestli jsi ji už dávno jako nepotřebnou taky někde zasela, tak jen plus pro tebe, ruko.

Jaký že mají ty majákové krabičky dosah? Necháš se podat, podaná ruko? A že bys to nejradši všechno orazila odsud z atria? Hele, to nepůjde, tyhle staré krabičky mají dosah jen 50cm a změnit se to nedá. Ty nové nastavíš až na šest metrů. Že ani tak nedosáhneš? To je snad dobře, né? V zdravém těle, zdravý duch!

...žádné tělo nemáš?... I tak ti ještě něco řeknu, ruko.

Třeba že bez externího SIAC čipu to zatím nejde. I když chápu, že k tvé typicky protáhlé ladnosti by se spíš hodil ten nastřelený pod kuží. Tak si aspoň vyber barvu... No, je mi to jasný, přes elegantní černou nejede vlak. Však to tady v tom vašem UNESCu máte všechno sladěný až do posledního šroubku. Nebo vrutu. Tomáš Kubelka mi to říkal, když ty vruty hladil na jednom krychlatým baráku dole v Krvavé uličce.

Pokud to chceš hrát fér, ruko, tak by ty SIACy měli mít pro sprint asi všichni. Časové rozdíly v rychlosti ražení by totiž v případě většího množství kontrol a průměrné navigační náročnosti mohly hrát větší  roli než případná orientační zaváhání. Je to fakt fofr. Zapomeň na vydýchávání na kontrolách! Naopak, tam můžeš hodně získat i ztratit. Správný směr průběhu kontrolou, jasná představa o odběhu, nezpomalit. To je to, na co by ses teď měla hodně zaměřit, ruko. Jo a můžeš zase trochu omezit ty tvoje člunkové běhy mezi květináčema na nádvoří.

Jasně, zase nějaké novoty. Přitom vy tady na zámku jste spíš konzervativnějšího ražení, i co se týká toho ražení. Když se řekně orienťák, tak si představíte kontrolu a někoho, kdo se k ní má jak včelička ke květince. Líbezné. Jak lesní zákoutí tady od vašeho pana souseda Julka Mařáka. A do toho že zas vtrhnul ten bezohledný hluk technologického pokroku. Ale ruko... donkichotstvím nic nezmůžeš, člověk není z hlíny. Ale až se to vybouří, přijde možná zase nějaká ta vaše renesance, budou se běhat zhýralé retrosérie s papírovýma průkazkama, do kterých ti rozhodčí vyrazí aisnboňáckýma kleštěma nějaký to poctivý sgrafito. Mezitím měj, ruko, dlaň otevřenou a SIAC pojištěný šňůrkou! ;)

/RN 

 

Nenápadnou plastiku podané ruky najdete v atriu zámeckého pivovaru v Litomyšli, před vchodem do hostelu YMCA.

Čipy SIAC najdete teď právě za cenu přímo ďábelskou v nabídce Sporticusu, partnera ČSOS.