Novinky

Nominace pro 1. kolo SP - Finsko


zpět

15.4.2019 | 2438x

Nominace pro 1. kolo SP - Finsko

Middle, chase start - long a sprintové štafety. Pestrý a kondičně náročný program, který čeká 6+6 nominovaných závodníků od 8. do 11.  června ve Finsku.Složení reprezentačního týmu pro 1. kolo SP Finsko 8.-11.6. (pdf)  

 

ZDŮVODNĚNÍ NOMINACE
Cílem nominace bylo vybrat ty závodníky, kteří mají kapacitu dosáhnout výsledků v TOP 20 v individuální disciplíně a v TOP 6 v závodě štafet. Do předem stanoveného počtu pak tým doplnit o mladé běžce s potenciálem být v budoucnu oporou reprezentace - závody by pro ně měly mít zejména motivující a inspirativní vliv. Tím, že je systém závodů koncipován rychlostně, byli vybráni spíše kondičně lépe připravení běžci, kterým by kontaktní závody mohli lépe „sedět“, než běžci, kterým běhání v kontaktu úplně nesedí a mohlo by je srovnání demotivovat.


KRITÉRIA NOMINACE
Horčičková Vendula, Kosová Denisa, Král Vojtěch, Nykodým Miloš - přednominace na základě výborných výsledků v minulé sezóně. Svoji příslušnost do RDE zároveň potvrdili i na nominačních závodech.

Indráková Adélka, Mechlová Lenka, Kubelka Tomáš, Minář Marek - z nominačního žebříčku (Lenka Mechlová zároveň přímá nominace za vítězství v nominačním middlu).

Janošíková Tereza, Kubát Pavel - na základě minulých výsledků. Komise reprezentace zároveň schválila návrh trenérů RD a JRD na přímou nominaci Terky Janošíkové na JMS v Dánsku.

Čechová Tereza, Sýkora Vojtěch - divoká karta pro mladé běžce s dobrou fyzickou připraveností a potenciálem být oporou reprezentace. U Terky s podmínkou potvrzení výkonnosti v závodech v průběhu května.


ZMĚNY VE SLOŽENÍ RD
Jana Knapová - dočasně pozastaveno z důvodu mateřství.
Jan Petržela - v první polovině roku bez mezinárodních ambic, po osobní domluvě z RDA do RDB.
Jonáš Hubáček - do RDB, na základě výborných výsledků v nominačních závodech i výsledkově orientovaného závodního přístupu.