Novinky

předMEDění v Hrodnu


zpět

26.6.2019 | 1986x | Marek Cahel

předMEDění v Hrodnu

... po polsky v GrodnuDo dějiště Mistrovství Evropy dorostu jsme se vydali přímo z MČR na krátké trati s přenocováním v Polsku. Při překračování polsko-běloruských hranic si málokdo z mladších ročníků představoval zbytečně prostáté hodiny, neustálé ukazování pasu, povolovacího papíru a komunikaci s hraničníky lehce modifikovanou slovenštinou, protože rusky z nás nikdo nevládne a anglicky naopak nikdo z místních. Člověka zamrzí, když si představí, jak by to asi probíhalo v Harrachově...

Prostáté hodiny na hranicích znamenaly příjezd do Hrodna ve večerních hodinách, takže z připraveného seznamováku se stal „jen“ výklus s mapou bez roznesených kontrol. Další poznatky sledujte u map jednotlivých tréninků (některé GPS záznamy ukazují cíleně zkrácený trénink nebo cíleně vybranou volbu postupu pro večerní seance):

Seznamovák (GPS) - první návštěva lesa dopadla podle očekávání - nepříjemný porost, který je většinou slušně průběžný, ale dost klacků, popadaných stromů a vzrostlé bylinné patro snižují viditelnost a rychlý běh na směr. Vrstevnice určitě nebyly konstruovány podle laserscanu, pocitově občas uletí vzájemné vzdálenosti či proporce některých tvarů, drobné pěšinky jsou těžko znatelné. Určitě nás nečeká nic jednoduchého.

Farsty (GPS) - trénink proběhl poblíž závodního prostoru klasiky (nicméně dle pořadatele podobný spíš terénu štafet) - hnusný, zarostlý úvod; ovšem postupně se les otvíral a druhý úsek spíše vrstevnicový se obecně hodně líbil.

Sprintové intervaly (GPS) - prostor závodu (mj. na start je vedle našeho hotelu) přímo sousedí s embargem v centru města - očekáváme pro našinec docela běžný sprint (rozuměj ne takový labyrint jak třeba loni na hradě v Tarnovu) se spoustou pěkných voleb a specifických momentů v dohledávkách.

Zkrácená (GPS - D16D18H16H18) – jediný středeční trénink – relativně delší, ale volným tempem a s možností zkrácení. Většina dorostu však přiběhla z tréninku značně spokojenější než ze seznamováku – mapu jsme chápali podstatně lépe, chybám jsme se samozřejmě nevyhnuli, ale už jasněji vnímáme jejich příčiny a poučení, proč je příště nedělat.

Dále navštěvujeme nedalekou restauraci, kde nás stravují malinkými až drobnými porcemi mletého masa na různý způsob (rozuměj s rýží, těstovinami, bramborovou kaší, se starou bramborovou kaší nebo něco na podobný způsob). Výše popsané + další kulturní vyžití určitě najdete v Poláchově fotogalerii.

Zítra nás čeká akreditace + modely a v pátek očekáváme náročnou klasiku. Držte nám palce!