Novinky

SESTAVA PRO MS NORSKO 2019


zpět

10.7.2019 | 3239x | Jan Šedivý

SESTAVA PRO MS NORSKO 2019

Přesně za měsíc odcestuje reprezentační družstvo na mistrovství světa do kolébky orientačního běhu - Norska. Kdo se v jednom z nejdrsnějších o-terénu světa bude prát v našich barvách s těžkou světovou konkurencí o nejvyšší příčky?



Po několika dnech spekulací je na světě nejužší možný výběr pro letošní šampionát. Do Norska vyrazí osmička běžců, z nichž do boje předběžně zasáhne pouze trojlístek v ženách i mužích. Umožňuje to systém závodů s jednou kvalifikací i fakt, že program letošního MS obstarají pouze lesní disciplíny: middle, long a štafety. Duše týmu bude stát i na náhradnících, kteří nebudou mít snadnou úlohu - být na 100 % připraveni krýt svým kolegům záda bez jistoty startu.


SLOŽENÍ REPREZENTAČNÍHO DRUŽSTVA PRO MS NORSKO 2019


PROGRAM MS

Úterý 13/8 – middle Q
Středa 14/8 – long F
Pátek 16/8 – middle F
Sobota 17/8 – štafety


Příprava RD na vrcholnou akci letošního roku je v plném proudu. Po krátkém odpočinku po nominačních závodech vyráží už v pondělí tým MS a zájemci z řad RDA zpět do Sarpsborgu na přípravný kemp - PK. Krátký, ale intenzivní kemp s modelovými tréninky na jednotlivé distance nebude konečnou přípravou na šampionát. Hned po něm se totiž přesune většina týmu do Švédska na Oringen. Tam pojede získat závodní sebevědomí, jistotu v koncovce, ale také odolnost vůči nežádoucím předstartovním stavům, kterým se na severu nelze snadno vyvarovat. Po Oringenu zamíří celý tým zpět do ČR, kde bude prostor necelých 14 dní pro finální vyladění. 10. srpna pak vyrazí osmička našich nejlepších reprezentovat všechny české orienťáky na MS.


Karty jsou rozdány, pravidla známa. Nezbývá než držet našim palce, ať využijí poslední část přípravy s rozmyslem tak, aby za měsíc na startovní čáře byly jejich nohy lehké a mysl klidná. Ahoj!