Novinky

Komplikace na startu MS: Indrákovou nahradí Mechlová


zpět

12.8.2019 | 1590x

Komplikace na startu MS: Indrákovou nahradí Mechlová

Deštivé počasí přivítalo český tým v norském Sarpsborgu, kde zítra začne kvalifikací na middle mistrovství světa. Mančaft pod vedením Jana Šedivého během nedělního tréninku a pondělního modelu ladí poslední detaily a bohužel řeší i nenadálé komplikace.Na úvod ale začněme dobrou zprávou. „Miloš Nykodým bude jako jedna z opor reprezentace zítra na startu kvalifikace,“ říká šéftrenér s tím, že další Dýmův program na šampionátu zůstává otevřený. „Nicméně jeho komplikovaný zdravotní stav nás donutil napsat na soupisku ještě pátého závodníka. Jelikož Tomáš Kubelka roli druhého cestujícího náhradníka odmítl, dopsali jsme na soupisku Tomáše Křivdu, který se na místě připravuje s juniorským týmem,“ dodává Šéďa.

V ženách se naopak situace zásadně zkomplikovala, a to jen pár hodin před sobotní cestou do Norska. „Adélka Indráková bohužel onemocněla tak, že nemohla odletět. Protože horečky neustupují a její stav se nelepší, není ani možné, že by přijela v průběhu šampionátu,“ vysvětluje Šedivý. Protože se soupisky uzavíraly už o nedělním poledni, bylo potřeba urychleně najít řešení. „S realizačním týmem jsme se rozhodli, že ji v individuálních závodech zastoupí Lenka Mechlová. Barboru Vyhnálkovou, která byla jako druhá náhradnice, jsme z důvodu velmi krátkého času na závodní přípravu po vzájemné dohodě na soupisku nedopsali. Do dějiště mistrovství by přicestovala méně než 24 hodin před startem kvalifikace middlu, kde byla náhradnicí,“ objasňuje velice těžké rozhodnutí Honza Šedivý.

Nicméně bylo by velmi riskantní hlavně kvůli štafetám jít do MS jen se třemi ženami na soupisce. „Proto byla místo Adélky dopsána Terka Janošíková, která je v dějišti šampionátu s juniorskou výpravou. K týmu se připojí v průběhu týdne a bude krýt holkám záda,“ uzavírá předstartovní komplikace Šéďa. Věřme, že byly pro tento týden poslední.