Novinky

SESTAVA PRO 3. KOLO SP ŠVÝCARSKO


zpět

16.9.2019 | 1794x

SESTAVA PRO 3. KOLO SP ŠVÝCARSKO

Jedna z největších výprav, kterou dospělá reprezentace v historii vypravila do zahraničí. Tak by se dala charakterizovat soupiska čítající 8 žen a 8 mužů, která vyrazí příští středu bojovat o čelní umístění na podzimní klasiku - "svěťáky ve Švýcarsku".O opravdovou klasiku se však jednat vůbec nebude. V duchu změn systému MS, je podzimní kolo zaměřením vhodné spíše pro sprintery, a tak měl na konečnou nominaci největší vliv sprintový trenér Jan Procházka. Tradiční švýcarský middle doplní novinka loňského roku - knock-out sprint, kde bude obhajovat úžasné vítězství z Prahy-Holešovic Vojtěch Král a sérii završí sprint pro 40 vyvolených. A kdo se představí v českých barvách?

NOMINACE PRO 3. KOLO SP - ŠVÝCARSKO

V ženách si přímou nominaci ze SP vyběhly s předstihem Denisa Kosová a Vendula Horčičková. Z nominačního bodového žebříčku se přímo nominovaly i Tereza Čechová, Tereza Janošíková a Anička Štičková. Divokou kartu pak realizační tým udělil opoře reprezentace Adélce Indrákové, kterou v poslední době trápily zdravotní problémy, ale jsou snad už zažehnány. Dále úspěšné reprezentace z MS v Norsku Lence Mechlové, a aby nebylo Terez v týmu málo, poslední volné místo zaplní Tereza Novotná, která se vrací po 6 letech do RD. Nepříliš populární místo náhradníka obsadí Petra Landovská, byť předvedla velmi pěkné výkony na nom. závodech.


Mužů bojovalo o nominaci hned 16 a zejména předvedené výkony na dráze jsou zajímavým příslibem pro nadcházející sprintovou sezónu. Přímou nominaci si vyběhli - Vojtěch Král a Pavel Kubát (body SP), Jonáš Hubáček, Tomáš Kubelka a Miloš Nykodým (nom. bodový žebříček). Reprezentovat na divokou kartu pak budou Marek Minář, Daniel Vandas a Tomáš Křivda. Realizační tým musel i přes velmi pěkné výkony posadit na pomyslnou lavičku náhradníků Vojtu Sýkoru a Víta Horčičku.


Nominovaným závodníků gratulujeme k nominaci a věříme, že cíl není splněn, ale je to pouze vstupenka nějakého dosáhnout. Ostatním závodníkům bojujícím o nominaci pak děkujeme za účast v nominačních kláních. A byť to do Švýcarska nestačilo, věřte, že vaše snažení mělo smysl a zhodnotí se v budoucích závodech. Díky!

 

Výsledky nominační dráhy - 3 km:
ŽENY
MUŽI