Novinky

NA FINÁLE SP DO ČÍNY


zpět

15.10.2019 | 1572x

NA FINÁLE SP DO ČÍNY

Světový pohár čeká velkolepé vyvrcholení - na poslední sérii totiž vyrazí téměř kompletní světová špička do jihočínské provincie Guangdong. Ani na šestičlenné soupisce českého týmu nechybí nikdo z nejlepších, a tak lze očekávat další divácky zajímavé kolo!Naváží naši běžci na historický víkend ve Švýcarsku, kde jsme získali 2 medaile? Ustojí organizátoři tlak, který na sebe vytvořili a uspořádají bezchybnou sérii SP? Netradiční podmínky - middle napůl v parku a napůl v lese, kdo bude na tuto fyzicky náročnou výzvu nejlépe připraven? Na to nám odpoví finálové kolo SP v Číně..


SESTAVA ČESKÉHO TÝMU
Zabojovat o TOP10 v hodnocení SP a ještě něco vydolovat ze skvělé podzimní formy se v Číně pokusí Denisa Kosová (aktuálně 12. v SP). Na zajímavém 20. místě je i Tereza Janošíková, která byť nestartovala v ind. závodě na MS, dokázala získat už 117 bodů. Ze Švýcarska odjížděla s medailí a 7. místem a určitě bude mít chuť tuto skvělou bilanci ještě rozšířit. Třetí do party pak bude Vendula Horčičková (24. v SP), která prožila skvělý rok s razítkem 12. místa na MS na klasické trati.

V mužích bude útočit na snovou "bednu" v celkovém pořadí SP Vojtěch Král. Náš nejlepší běžec je aktuálně čtvrtý o pouhých 7 bodů za Danielem Hubmannem a můžeme očekávat tuhý boj až do konce. Díky zdravotním problémům prožil lehce smolnou sezónu Miloš Nykodým. I tak Dým letos ukázal, že když mu to sedne, dokáže se do TOP15 dostat. Čínské klima mu navíc sedí, takže i u něj se můžeme těšit na atraktivní výsledky. Krýt záda pak bude klukům Marek Minář. Mára si letos vyběhl stříbro a bronz na MČR (sprint resp. middle), podzimní formu navíc ukázal ve Švýcarsku, kde byl na middlu minutu za TOP10, a tak bude mít velkou motivaci ukázat, že není v Číně na předvánočních nákupech :-).

Nominace pro 4. kolo SP - Čína


SEZNAM ZÁVODŮ
26/10 Middle - Xiqiao Mountain, 08:00-11:00 (CEST UTC +2)
27/10 Sprintové štafety - Naihai Movie & TV Town, 07:30-09:00 (CET UTC +1)
29/10 Sprint - Songtang Village, 07:00-09:30 (CET UTC +1)

Závody půjde jako obvykle sledovat na webu IOF (za poplatek), v TV pak bude kompletní program vysílat finská YLE a sprintové štafety nepropásněte v neděli ráno na ČT SPORT.