Novinky

V JABLONCI ODSTARTOVALA REPREZENTAČNÍ SEZÓNA 2020


zpět

27.11.2019 | 1424x

V JABLONCI ODSTARTOVALA REPREZENTAČNÍ SEZÓNA 2020

Tři rychlé o-tréninky, představení reprezentačních cílů pro nadcházející sezónu a vyhlášení ankety Nejlepší orientační běžec roku 2019. Toť stručný výčet programu vstupního soustředění reprezentačního družstva.
Sraz snad ani nemohl začít jinak než tradičním nočákem hromaďákem. Farstování, mapa bez cest, start s prudkým výběhem a následným dlouhým traverzem. Nic komfortního na úvod „lampičkového" tréninkového období. I tak to ale zvládla většina na výbornou a splnila cíl - bojovat s vlastní pečlivostí a ne se soupeři. Pomyslnou květinku si odnesli zkušeňáci - Denisa Kosová a Miloš Nykodým. GPS D, GPS H (za zmínku ještě stojí hrdinný výkon Pavla Kubáta, který absolvoval většinu trati s nefunkční čelovkou :-).

Pestrý sobotní program zahájil 2. ročník Memoriálu Štěpána Kodedy. Rychlý middle v až překvapivě běhatelném terénu (relevantnímu k MS21) ovládla Vendy Horčičková a nováček v týmu Tomáš Křivda. Vzpomínkové Zhalyho video na Kodyho můžete shlédnout zde. Výsledky + mezičasy. Zatímco odpoledne patřilo budoucnosti - nadcházející „dvounulkové" sezóně a přípravě směrem reprezentačním cílům. Večer pak minulosti - uplynulému ročníku a vyhlášení nejlepších v anketě Orientační běžec roku 2019.

Akci zakončil sprint z dílny sprintového kouče Jana Procházky. Ten důmyslně poupravil mapu tak, aby i v relativně rychlém terénu bylo na každé postupu co řešit. Samozřejmě se jednalo o tréninkovou úpravu a výsledky je potřeba brát s rezervou - výsledky D, výsledky H, GPS.


I díky dobré práci Pavla Košárka u juniorské reprezentace resp. Marka Cahela u výběru dorostu přichází do týmu svěží vítr v podobě výborně připravených závodníků - Tereza Janošíková, Barbora Chaloupská, Eliška Sieglová, Tomáš Křivda, Jonáš Fencl, Ondra Hlaváč a Vít Horčička. Budeme všem držet palce, aby neztratili jiskru a naopak zabojovali o svá místa na slunci!


Na realizační tým teď čeká práce v podobě vyladění reprezentačních akcí po organizační stránce. Prosíme zájemce o soustředění z řad nereprezentantů o trpělivost, průběžně budeme aktualizovat informace v akcích na webu, příp. využijte email sedivy@orientacnisporty.cz, rád vám odpovím.