Novinky

OHLÉDNUTÍ ZA SLOVENSKOU LEDNOVKOU


zpět

23.1.2020 | 1385x

OHLÉDNUTÍ ZA SLOVENSKOU LEDNOVKOU

První kemp ročníku 2020 je za námi. Hostila ho písková rovina s jemnými vrstevnicovými pasážemi v oblasti dobře známé českým orienťákům  - Záhorie na západě Slovenska. 
Vysoká šance, že v lese nebude sníh, vrstevnicové pasáže tréninkově zajímavé směrem k ME Estonsko a AMS Rusko plus nádech ciziny a neoběhaného terénu. To byly hlavní devizy prostoru pro lednový tréninkový kemp. Byť se některé mohou zdát vzhledem k probíhající mírné zimě lehce úsměvné...

Kemp byl zaměřen spíše na technickou kvalitu a mapování v rychlosti než na nabíhání tréninkového objemu. Ale i v tomto směru nezklamal a součty kilometrů včetně rozklusů a výklusů jsou nakonec hodné přípravného období. Kromě lesních fází (noční OB, middle, kombotech a long s vloženým xsprintem) tým absolvoval i dvě rychlé sprintové fáze - mixové 2 členné štafetky a regulérní sprint v Trnavě. Ten se sprintovému kouči Janu Procházkovi obzvlášť povedl. V porovnání s loňským Mistrovstvím Slovenska se místní dost divili, co že se dá na relativně "nudné" mapě vykouzlit. Škoda jen, že mapa nebyla 100% a některé nefér nedokonalosti trochu rozhodily koncentraci závodníků.

Celkové výsledky je pak potřeba brát s nadhledem. Vzájemné porovnání není vzhledem k období a úpravám map důležité a výsledky s mezičasy jsou tak zajímavé spíše z pohledu analýzy stability každého závodníka. K souhrnným informacím o trénincích (GPS, mezičasy) tentokrát na podnět našich milých čtenářů přidáváme i analýzu sprintu.

Shrnutí TK leden - Slovensko
NOB: GPS
MIDDLE: výsledky+mezičasy
2 ČLENNÉ SPRINTOVKY: výsledky+mezičasy, GPS
KOMBOTECH: GPS
SPRINT: výsledky+mezičasy, GPS, analýza postupů
XSPRINT+LONG: výsledky+mezičasy (xsprint), GPS D, GPS H
PÁR FOTEK


Další zastávkou za honbou po mapové dokonalosti bude Portugalsko. Tam se vypraví 26 členná výprava přesně za tři týdny. Cílem bude budování sprintové rutiny i trénink perfektní lesní navigace v členitém terénu. Je na co se těšit.

Závěrem bych rád poděkoval zbylým členům realizačnímu týmu akce (Hájek, Kačmarčík, Procházka) za odvedenou práci na organizačně náročné lednovce. Díky!

 

/Šéďa