Novinky

TK Portugalsko - sprinty až na krev


zpět

20.2.2020 | 1994x

TK Portugalsko - sprinty až na krev

Tradiční pojetí zimního kempu s hodinami naběhaných kilometrů v nekončících lesních porostech vzalo za své. Spolu s požáry rozsáhlých prostorů na břehu Atlantiku to má na svědomí především nový formát závodů MS, resp. letošní úvodní sprintová polovina sezóny.Do prvního sprintového MS v historii OB zbývá necelých pět měsíců. Pro sprintery tak začíná hlavní přípravná fáze zaměřená zejména na o-trénink mimo les. Chladná hlava, rychlá reakce, správné řešení voleb postupů nebo plynulá realizace - atributy, které spolu s dynamickým fyzickým projevem nejdou naučit volným poklusáváním. A tak dlouhé lesní fáze vystřídaly intenzivní sprintovky ve městech, které doplnily obtížné tréninky zaměřené na lesní techniku.

Sedm tréninkových dnů zaplnilo celkem 13 fází - 6 sprintů a 7 lesních tréninků. Pomyslným „kořením" soustředění pak byly společné fáze s reprezentací Dánska - kompletní KO sprint, sprintové mixy a lesní one-man relay (korektně po skandinávsku one-person relay). Přínosné byly zejména z pohledu větší soutěživosti a koncentrace závodníků, ale i analýzy při vzájemném porovnání. Realizační tým si mohl zároveň trochu ulevit od pomyslného břemene při pořádání sprintu ve městě, kdy je riziko problému enormní.

Kromě ztráty několika SI jednotek dánského týmu a častého dohadování se s místními, zda si k nim na dvorek lze na chvíli pověsit lampion, tak bylo největší nepříjemností srážka našich závodníků v posledním tréninku. Výsledkem byl zlomený nos Dana Vandase. Ten ukázal, že je tvrďák se vším všudy a nos si ještě na parkovišti nechal narovnat od našeho nového fyzioterapeuta Kuby, který několika hlasitými „křupy" předvedl svou multifunkčnost. Podle Sýkorky (na dotaz Kuby, zda nemá někdo fotku nosu před úrazem) to dokonce vypadá lépe než dříve :-). Každopádně držíme palce, ať je vše v pořádku.


Dalším dílem sprintové skládačky s vrcholem na MS v Dánsku bude soustředění v Itálii - MOC. Tam vyráží 10 členný výběr Jana Procházky 15. března. Mezitím však ještě proběhne klasická víkendovka na Kokořínsku s cílem oprášení skalní rutiny pro domácí šampionát. Je se na co těšit!


SOUHRN TRÉNINKŮ TK PORTUGALSKO
Sprint - Montemor o-Velho: GPS
Kombotech - Dunas da Vagos: GPS
NOB (hromadný start) - Gafanhas: GPS
KO sprintQ - Praia de Mira: mezičasyGPS - HGPS - D
KO sprint F- Aveiro: výsledky PDF, mapa Q, mapa SF (runners choice), mapa F 
Middle - Tocha: mezičasyGPS
Opak. starty - Gafanhas: GPS
Sprint - Praia de Mira: mapa 
NOB - koridor/vrstevnicovka: GPS
One-man relay (mezičasy: 1. kolo, 2. kolo): GPS
2 členné mixy (mapa bez farstovaní) - Aveiro: mezičasyGPS
NOB (ind. start) - Dunas da Mira: GPS
Sprint Coimbra: výsledky, GPS