Novinky

BŘEZNOVKA ZA NÁMI, ALE KAM DÁL?


zpět

13.3.2020 | 1524x

BŘEZNOVKA ZA NÁMI, ALE KAM DÁL?

Po sprintovém Portugalsku přišla na řadu oáza v podobě hlubokých kokořínských lesů, které i v nepříjemném počasí dokážou nabíjet energií. Po sérii zimních kempů a intenzivních tréninkových jednotek však nedojde na jarní rozpuk, ale k pauze na neurčito. Další program RD (a s ním i celá jarní sezóna) je bohužel nejistý… BŘEZNOVKA ZA NÁMI
MÍSTO: Nedamov u Dubé
ČAS: 1800, 5.3. - 1230, 8.3.
POČET FÁZÍ: 6 (5x les, 1x sprint)
POČET ÚČASTNÍKŮ: 19 (+ 3 RT)
ZAMĚŘENÍ: MS21 - long + štafety
INTENZITA: 3x volně až AP1, 3x AP2 až závod
FOTO: ZDE

SEZNAM TRÉNINKŮ:
NOB - Zahájí (AP1)
Long - Selská rokle (AP2): mezičasy
Směry - Spáleniště (volně)
Paměťák - Supí hora (volně)
Sprint - Mladá Boleslav: mezičasy, analýza voleb
Štafetky - Selská rokle: mezičasy (uzlovky)

HODNOCENÍ:
Prodloužená víkendovka s cílem oprášení skalní rutiny pro štafety a long na MS21 a jednou sprintovou jednotkou respektující aktuální sezónu. Důležité fáze - LONG: trénink dlouhých voleb pod tlakem - v průběhu tréninku 4x výměna mapy. Důvodem byla simulace voleb postupů na vrcholné akci, kde není tolik času (jako v tréninku) dopředu si namapovávat celou trať. Klíčem bylo nedostat se do stresu a s chladnou hlavou vybrat nejlepší řešení. PAMĚŤÁK: nejrychlejší řešení komplexních skalních bloků je mít načteno, kam půjdu. K tomu je potřeba i schopnost vybrat správné objekty, tzn. mít „ve voku", co bude jasně rozpoznatelné. SPRINT: další povedený trénink z dílny sprintového kauče. V relativně běžeckém terénu hrála prim délka voleb, výjimkou byly schody. ŠTAFETKY: kdo ve skalách podlehne tlaku okolí a nemá kliku, vypadává ze hry. Jasná rovnice, kterou nelze ošálit.


NEJISTOTA PŘED NÁMI - AKTUÁLNÍ PROGRAM RD
> MOC kemp, Itálie - ZRUŠENO
> WOC kemp #3, Dánsko - ZRUŠENO
> TESTY duben, Jičín - ZMĚNĚNO - > bez testů, jen klasická víkendovka s částečným zaměřením na sprint (min. 2x) a trénink k MS21 (skály - Ráj). Informace budou doplněny. Je velká pravděpodobnost, že akce bude bez náhrady zrušena.
> V průběhu března/dubna se realizační tým pokusí zajistit možnost individuálních tréninků v terénech MS21, Praze a Brně.


POD POKLIČKOU (proti trudomyslnosti)
> Bet je čerstvě dvojnásobným otcem. Gratulujeme! Po Sáře vyřizuje o-registraci pro Ninu. Vzhledem k pohlaví je předpoklad, že startovka ještě není konečná :-).
> FOTOALBUM z Portugalska (by Bandaska)
> PÁJA V AKCI (by Křivdič)