Novinky

NEJISTÁ SEZÓNA - KALENDÁŘ PRO 2. POLOVINU 2020


zpět

28.4.2020 | 1167x

NEJISTÁ SEZÓNA - KALENDÁŘ PRO 2. POLOVINU 2020

Po období temna, kdy sportovní akce jako by snad ani neexistovaly, se život pomalu vrací do normálu, tedy alespoň v českých luzích a hájích. I když je situace stále značně nejistá, příprava reprezentace nabírá druhý dech. A pokud zrovna neřešíte zdravotní, finanční nebo dokonce existenční záležitosti, nemá smysl oplakávat ztracené příležitosti. My už se naopak těšíme na společné trénování a budoucí zteče. Takže co nás čeká?Dopředu je nutné předeslat, že program je předběžný a může se měnit v závislosti na aktuálních změnách. Zejména ho mohou ovlivnit nařízení vlády, (ne)konání sprintového MS nebo program letních či zářijových českých závodů.

Výkop pro druhou půlku sezóny snad nastane v červnu v Hojné Vodě. Na TK červen, netradičně v týdnu, oprášíme terény Novohradských hor. Součástí bude i test-race se vším všudy (q+f) na mapě z MČR a možná dojde i na sprint v Krumlově. Hlavní náplní TK červenec pak bude příprava na MS21. Rozdělené soustředění strávíme částečně v Jizerských horách a na Kokořínsku. Realizační tým připraví v obou lokalitách modelový závod relevantní k šampionátu. Na srpen je naplánovaný TK u Jičína. Kombinovaný kemp, kde využijeme skály Českého ráje i sprintové mapy v blízkosti, bude připraven na míru aktuálnímu vývoji situace (o osudu říjnového MS se rozhodne do 1.7.). Součástí bude i laktátový test, který by měl zhodnotit aktuální stav týmu a pomoci s finální přípravou do závodního období.

Reprezentanti mohou doplnit přípravu na podzimní část sezóny, resp. příští rok o letní závody, které jsou zajímavé zejména k domácímu šampionátu. Podzimní program bude doplněn podle aktuálního stavu. V plánu jsou 1-2 kempy, umístění a datum bude oznámeno do konce srpna.

Letní TK jsou určené primárně pro RD a sledované. Pokud máte o účast na nějakém zájem a řadíte se do české širší špičky, neváhejte a pište na sedivy@orientacnisporty.cz. O účasti se rozhodne na základě kapacity akce a aktuální situace.


Nezbývá než doufat, že se vše brzy vrátí do normálu a budeme si ze sebe zase dělat srandu na závodech :-). Ahoj!