Novinky

MĚŘENÍ SIL NA KOKOŘÍNSKU PRO HORČIČKOVOU A NYKODÝMA


zpět

15.5.2020 | 2672x | Jan Šedivý

MĚŘENÍ SIL NA KOKOŘÍNSKU PRO HORČIČKOVOU A NYKODÝMA

Po více než dvouměsíční vynucené pauze se sešlo téměř kompletní reprezentační družstvo v srdci Kokořínska na Umrlčí rokli. První společný trénink v místě, které má svoje genius loci, ale nebyl žádnou seznamovací procházkou. Právě naopak - kontaktní trénink v nejtěžším možném terénu prověřil, kdo za časů karantény prováděl vylomeniny. A jak jsou na tom naši nejlepší s formou?Pondělní prudké ochlazení naštěstí rychle ustupuje a v úterý je na startovní čáře za příjemného sluníčka početné pole reprezentantů - 9 žen a 9 mužů. Z elitního týmu chybí pouze Terka Janošíková, která trénuje na propustky ve francouzském Lyonu (ale svůj nakažlivý optimismus neztrácí). Z áčka pak Terka Čechová, Anička Štičková, Tomáš Kubelka, Daniel Vandas a Vojtěch Sýkora. Naopak velký entuziazmus ukazuje Jonáš Hubáček, který si ihned po návratu ze své turecké anabáze zařizuje test na COVID-19. Na parkovišti tak může s úsměvem zamávat pdf s negativním výsledkem.

Ale zpět k tréninku - na reprezentanty čekal hromadný start na farstované trati s výměnou mapy, takže se jednalo (až na velmi drobné rozdíly) o „férový" trénink. Za přítomnosti kamer ČT (reportáž) vyběhly dvě vlny - dámy a hoši. Ženy si na začátek daly kratší kolo v asi nejtěžší pasáži na celé trati. S tím si nejlépe poradila Vendy Horčičková, která neznejistěla ani v minivolbičce na K3 (ve stylu „když to jde, jdu rovně") a do druhého dlouhého kola si průběžně vytvořila minutový náskok. Ten se ale postupně zmenšoval a na K14 zmizel úplně. Naštěstí pro ni, zde úplně optimálně nezvládly dohledávku ani holky za ní, a tak jako nejvýhodnější volbu ukazuje analýza obíhačku nejhrubšího zrna, na kterou se sebevědomě vydala Terka Novotná. Vendy nakonec své vedení uhájila o necelou minutu před velmi pěkně technicky běžící Lenkou Mechlovou. Pro pomyslný bronz si doběhla Petra Landovská.

V mužích byl závod o poznání nepřehlednější. Na první volbě na K4 se doslova utrhl ze řetězu Jakub Glonek. Ten měl dostatek sebevědomí na to, aby se oddělil od skupiny a nejrychlejší volbou se dostal do vedení. „Blýskl" se tak i v rozboru na World of O a zároveň si tím přiblížil návrat do repredresu, který mu tolik chybí :-). Postupně se ale do čela dostává trio Král, Nykodým a Křivda. Asi nejdelší postup jinak technického tréninku na K7 (K14 u žen) nejlépe ustál právě Vojta. Levou variantu zvolil Tomáš Křivda, ale nedotáhl ji k dokonalosti závěrem po asfaltu. Varianta zprava pak byla spíše pastí (příliš dlouhá obíhačka v poměru k ušetřeným výškovým metrům). Na průběhu do závěrečného pytlíku vede Vojta před Dýmem a Křivdičem. Vojta však závod de facto ukončuje náběhem do asi ne úplně citlivě zmapované pasáže neprůběžných srázů před K21, tam naopak volí dlouhou komfortní obíhačku Pája Kubát a dostává se na třetí pozici, kterou udrží až do konce. Pro vítězství si po dlouhém finiši nakonec zkušeně dobíhá Miloš Nykodým, který tak zhodnocuje velmi stabilní výkon. Druhé místo pak bere Tomáš Křivda.

Pokračování příště... Druhé kolo čeká reprezentanty pravděpodobně už příští týden, tentokrát se můžete těšit na individuální výkony na longu nebo middlu.


VÝSLEDKY
Ženy - mezičasy (bez farst)
Muži - mezičasy (bez farst)