Novinky

I DRUHÝ MĚŘENÝ TRÉNINK PRO VENDY S DÝMEM


zpět

27.5.2020 | 1770x

I DRUHÝ MĚŘENÝ TRÉNINK PRO VENDY S DÝMEM

Vendula Horčičková a Miloš Nykodým potvrdili dobrou formu z Kokořínska a i na Valdštejně si zpříjemnili nudné nezávodní období hvězdičkou za prvenství v měřeném tréninku.Netradičně v pondělí ráno se sešla téměř třicítka závodníků uprostřed lesů Hruboskalska. 7 žen a 6 můžu z RD a hned celá 15 juniorských reprezentantů pod dohledem Pavla Košárka si mohla vyzkoušet podmínky jako pro pamětníky - déšť, šero, 10 stupňů a poctivá klasika s velkým množstvím běžeckých pasáží.

Ženy si tentokrát nedaly nic zadarmo, a tak rozdíl mezi první a čtvrtou činil jen něco málo přes 3 minuty, což je na trati přes 80 minut potěšitelná zpráva pro trenéry. První polovinu závodu zvládla nejlépe Lenka Mechlová, která si vytvořila minutový náskok nejrychlejší volbou na druhou kontrolu. Bohužel pro ni, ale na 8. kontrolu opustila strategii nejkratších voleb, zvolila dlouhou obíhačku a zapsala do mezičasů červeně +2min. Toho využilo duo zkušených klasikářek - Denisa Kosová a Vendula Horčičková. První jmenovaná sice chvíli vedla, ale v závěru jí (i díky zdravotním komplikacím v tréninku) lehce došlo. Sil měla naopak dostatek Vendy, která poctivě plní přísné plány svého trenéra na dálku Jaroslava Kačmarčíka, a doběhla si pro double z měřených tréninků.

V mužích vytěžil drobný náskok z kratší volby na dvojku Pája Kubát (stejně jako Mechča v ženách). O průběžné vedení přišel ale výrazně dříve. Hned na 4 kontrolu se mu nepovedl doťuk kontroly v hustníku a přepustil pomyslné vedení Milošovi Nykodýmovi. Ten se cítí v lesích u Turnova jako doma, a když mu to sedne, je těžko k poražení. K tomu byl v pondělí nejblíže Vojta Král (celkově +2:23), ale rezervy v jeho výkonu nakonec mohly nechat Dýma v klidu.

Zahanbit se ale nenechali ani junioři. Největší "očko" si u dospělého mančaftu udělali Anna Karlová a Jakub Chaloupský. Jak moc je spokojen s aktuální výkonností svých svěřenců juniorský kouč Košík však nebylo z jeho zadumané tváře poznat :-).

Know-how, jak na to, si před domácím šampionátu necháme pod pokličkou. Několik zajímavých voleb si můžete projít níže... Další akce RD je na programu v Hojné Vodě. Tam bude (snad) kompletní tým čekat plnohodnotný kemp včetně dalšího měřeného tréninku. Uhájí i na middlu svá prvenství Vendy s Dýmem? To se dozvíme za 20 dní. Ahoj!

ODKAZY
Výsledky + mezičasy (D+H+jun.)