Novinky

TÝMOVÝ RESTART NA VYSPĚLÉM JIHU ČECH


zpět

23.6.2020 | 1634x | Jan Šedivý

TÝMOVÝ RESTART NA VYSPĚLÉM JIHU ČECH

Dlouhé tři měsíce museli naši nejlepší čekat na další TK (tréninkový kemp). První soustředění od března a pomyslný restart do druhé poloviny sezóny hostila Hojná Voda, krásně zaostalý kout Novohradských hor v nejlepším smyslu slova.Jeden z mála kempů letoška, který plně neodpovídal terénům domácího šampionátu. Přesto perfektně zapadal do logiky přípravy i nálady v týmu. Náročné middly o „level" nepoddajnější než ty v Jizerkách, sprintový klenot v Krumlově (po ohlášení sprintů na příštím MS) i závěrečná dobrovolná kontrola fyzičky v rámci TRAILTOUR, vše na pozadí nedotčené místní přírody.

Kemp odstartoval netradičně zkrácený long. Svižným tempem (AP2) se ale dala trať z pera rodilého longaře Kačora proplout kolem hodinky bez výrazné ztráty sil do dalšího programu.

A ten byl pěkně ostrý - 3. měřený trénink, tentokrát middle včetně kvalifikace (více: 1. a 2. MT - štafety, long). V té byl hlavní úkol neztratit vteřinky na odpoledne - posledních 6 závodníku v D i H dostalo k odpolednímu času navíc 60-10 vteřin. To se stalo osudné Ádě Indrákové, která i přes odpolední výhru nakonec v součtu s dopolední ztrátou přenechala celkové vítězství Lence Mechlové. Ta opět ukázala, že jí těžké terény prostě sedí. Ale ani ostatní holky se nenechaly zahanbit. Důkazem může být i malá ztráta nejlepších na kluky (6 min) v dlouhé společné pasáži. V mužích ukázal ostré lokty vítězstvím o více než 2 minuty v kvalifikaci Daniel Vandas. Dlouhé finále mu ale nesedlo. Jan Bet Procházka připravil trať podobných parametrů jako na MČR 2016, ale tentokrát mu směrné časy tak dobře nevyšly. Miloš Nykodým se nechal rozhodit polomem v úvodu, Vojta Král léčí boreliózu, Tomáš Křivda doslova fyzicky zkolaboval v závěru a Tomáš Kubelka nemohl být díky neúčasti v kvalifikaci hodnocen :-). Vítězství tak spadlo do klína z lobů výborně silově připravenému benjamínkovi v týmu Ondrovi Hlaváčovi. Ten si dobrým výkonem udělal radost a získal významné plus u trenérů.

Středeční program načal sprint v Českém Krumlově. Historické městečko v nezvyklých poloprázdných kulisách na mapě připravené speciálně na trénink RD nejvíce sedlo Terce Janošíkové a novému sprintovému specialistovi v týmu Jonáši Hubáčkovi. Pokud se chcete v Krumlově proběhnout i vy, napište si o mapu na sedivy@orientacnisporty.cz (na oplátku stačí na mapu vzít mládež nebo jakkoliv podpořit reprezentanty ve vašem okolí). Odpoledne se pak běžel down-hill control picking, neboli reparát k nepovedeným pasážím z finále middlu.

Závěrečná tréninková jednotka kempu byla volitelná - lovci bodů vyrazili na TRAILTOUR na okolní kopce, zbylá část si pak šla vyrovnat účty do lesa a naladit se dobrým o-výkonem před odjezdem.

Součástí realizačního týmu akce byl i fyzio Kuba, jehož péče včetně lekce se tejpování se tentokrát velmi hodila, díky!


Další program RD je stále jen v tréninkovém módu:
> TK červenec (4-12/7) je zaměřený zejména na lesní závody k MS21 a jeho součástí budou i dva testovací závody - middle v Jizerských horách a long na Kokořínsku.
> TK srpen (5-9/8) v Jičíně bude s částečným zaměřením i na sprinty a v průběhu proběhne kontrolní laktátový test.
> V druhé polovině srpna (16-28/8) pak vyrazí tým RDE a RDA pod vedením Kačora na vysokohorskou přípravu na Štrbské Pleso.

 
ODKAZY TK ČERVEN
Zkrácená: Černé údolí (AP2) - GPS D, GPS H
Middle Q: 1034 vysoká - GPS D, GPS H, mezičasy
Middle F: Napoleonova hlava - GPS, mezičasy
Sprint: Krumlov2020 - GPS, mezičasy, délky voleb
Down-hill picking: Napoleonova hlava - GPS
Volný trénink: Napoleonova hlava - GPS
FOTO (autoři - kolektiv reprezentantů)