Novinky

OHLÉDNUTÍ ZA ČERVENCOVÝM KEMPEM K MS21


zpět

22.7.2020 | 1694x

OHLÉDNUTÍ ZA ČERVENCOVÝM KEMPEM K MS21

Další díl do skládačky přípravných akcí k MS21 přidalo kompletní reprezentační družstvo na začátku července v Jizerských horách a u Máchova jezera. V článku najdete stručný report z kempu, výsledky měřených tréninků a jako bonus na závěr testík sprintového klíče.   Devět nabitých dnů trénováním - 12 tréninků (z toho dva testovací závody), doplňkové fáze s fyzioterapeutem, rozbory, pohovory. Celý kemp jako by prosvištěl, a to ve velmi profesionálním duchu. O pikanterie byla nouze. Zdraví našich nejlepších je aktuálně v pořádku (ťuk, ťuk), takže pokud hledáte nějaké ty zajímavosti, musíme vás tentokrát zklamat a odkázat pouze na FOTO (Danáč, Kačor, Šéďa).

Report z tréninků je také o poznání štíhlejší než obvykle. MS se blíží a výstupy z relevantních fází proto zůstanou pouze uvnitř týmu. GPS včetně všech odběhaných tréninků a závodů zveřejníme až po MS. Závodníkům na hraně týmu, kteří nemají přístupy a chtějí analyzovat tréninky, heslo rádi pošleme (napište si o ně: sedivy@orientacnisporty.cz).

Ale k samotnému kempu. Stejně jako MS byl rozdělen do dvou regionů - Jizerských hor a Máchova kraje. V první polovině jsme tak oběhávali horské pasáže plné kamenů, podrostu, hustníků a bažinek. Druhá část nás pak zavedla do skalních měst, velmi prudkých svahů, ale s relativně běhatelnější podložkou. Součástí byl i sprintík ve Stráži pod Ralskem.

SEZNAM TRÉNINKŮ
> Model middle - Slovanka
> Test race middle - Zvonice: výsledky
> Down-hill middle - Červená ruka
> Věšák-sběrák - Bramberk
> Prolog+chasing start - Maliník: výsledky
> Model long - Dlouhý důl
> Test race long - Supí hora: výsledky
> Paměťák - Enkláva
> Technika - Králův stolec
> Krátké volby - Karolína
> Sprint - Stráž pod Ralskem: GPS, výsledky, rozbor stavitele (D. Hájek)
> Štafetky/okruhy - Modlivý důl: výsledky


VYZKOUŠEJTE SI NOVÝ SPRINTOVÝ KLÍČ
Protože stále nemáme ISSprOM 2019 v krvi (a není vždy snadné bez předchozí inspekce řádně upravit mapu), připravil Jan Bet Procházka testík, který si můžete vyzkoušet i vy - PDF TEST. Na první stránce vymyslete v nejkratším čase volby mezi kontrolami. Na druhé straně je pak můžete konfrontovat s nejkratšími možnými variantami dle nového klíče.