Novinky

SRPNOVKA ZA NÁMI, TATRY V PLNÉM PROUDU


zpět

19.8.2020 | 1881x

SRPNOVKA ZA NÁMI, TATRY V PLNÉM PROUDU

Nabitý tréninkový program reprezentačního družstva pokračuje i v srpnu. První kemp hostil Český ráj a stručný report najdete v článku níže. Druhá polovina srpna naopak patří úplné klasice – „vétéčku v Tatrách" neboli výcvikovému táboru na Štrbském Plese. Vrcholy letošní sezóny, zatím chudé na nějaký výraznější závodní adrenalin, se pomalu blíží. Září, resp. říjen protkají domácí šampionáty na všech tratích. V závěru podzimu nás pak čeká jediný letošní mezinárodní vrchol v podobě Euromeetingu v ČR. A nezbývá než doufat, že se vše uskuteční, jak má. V roce, kdy ještě ani neznáme vítěze LM ve fotbale aktuálního ročníku a už startují kvalifikace pro ročník příští, je také potřeba vyzdvihnout předvídavost v systému soutěží, jak je v průběhu roku upravila sekce OB. Byť původní rozhodnutí budilo rozpaky, zda není příliš „při zdi", nyní se zdá jako nejlepší možné. Tak snad vše klapne!


TK duben, Jičín - to byl původní název kempu, který měl být předzávodním výkopem pro jarní sezónu. Homō putat, Deus mūtat (člověk míní, Pán Bůh mění), a tak na Jičín došlo až jako příprava na sezónu podzimní. Drobné změny v programu nastaly, ale kostra zůstala stejná - laktátový test, skály Českého ráje a sprint v centru města pohádky.

Úvodní trénink proběhl v blízkosti ubytování (Brada) na Přivýšině - mapě, která je sice trochu odrostlá, ale stále zajímává a i členům RD dala místy docela zabrat viz. GPS. Rychlostní prošťouchnutí na závěr pak zvládli nejrychleji Lenka Mechlová a Miloš Nykodým (mezičasy, mapa).

Čtvrteční program obstaraly 1 členné štafetky na Valdštejně a technický prodloužený middlík na mapě Bora. Štafetky byly s lehčí mezinárodní konkurencí. Na startu s námi byli Poláci, Rakušané nebo Lotyši. Po celou trať diktovali tempo naši, ale výsledek byl pro vítěze trpký, neboť Denisa Kosová i Tomáš Křivda vynechali kontrolu (výsledky, foto start/cíl).

Na pátek nahlásili meteorologové dlouho dopředu tropy a nespletli se. Laktátový test na dráze v kombinaci 5x1200m + 1x800m pro dívky a 5x1600m + 1x1200m pro kluky ubral v rámci dalšího programu na kempu mnoho sil. Teplota na světelné tabuli stadionu nakonec vystoupala na vypečených 39 stupňů, a tak se zapotili nejen závodníci, ale i realizační tým. Trápení ale stálo za to, výsledky měření včetně návrhů úprav fyzického tréninku od Zbyňka Pozdíška vypadají velmi zajímavě.

Testování voleb po dvojičkách - zkrácený kontaktní long na Kosti v sobotu dopoledne přinesl další podněty do analýz pro long, resp. potvrdil hypotézy dříve vyřčené. Volby na longu nejsou elektrárna s jaderným reaktorem a není potřeba z nich při závodě panikařit. Aktuálně je většina našich nejlepší dostatečně zkušená na to nikde se nespálit a najít ideální stopu, byť musí být intuice při volbě postupu podpořena racionálním zhodnocením situace. Odpoledne pak využil mančaft novou mapu na Valečově, která je perfektně nakreslená a přímo vybízí k o-hrátkám ve skalách (výsledky, mapa).

Zejména díky úmornému vedru velmi náročný kemp zakončil ranní sprint v centru Jičína (GPS, mezičasy, délky voleb). Rychlé přeběhy střídaly krátké ťukesy v areálu zámku, lázní a ZŠ, kam bychom se nedostali bez obětavé podpory místních orienťáků. Realizační tým reprezentace proto ještě jednou velmi děkuje orienťákům ze SJC za významnou pomoc (povolení u starosty, policie, otevření areálů nebo úpravu mapy do nového klíče), díky kluci!


Návrat z Jičína domů, týdenní pauza a opět vyrážíme. Tým ze zájemců z RDE a RDA (nakonec 6d+6h) se pod vedením Jaroslava Kačmarčíka vydal do Tater na lehce ořezanou 13 denní vysokohorskou přípravu na Štrbském Plese. Od mapových tréninků odradili tým všudypřítomní medvědi, a tak fyzickou přípravu okoření např. preteky Red Bull 400 nebo místní termály. Kemp můžete průběžně sledovat na sociálních sítích nebo prostřednictvím FOTOALBA.

Nejaktuálnější fotky z dnešního (středečního) ranního intervaláku od Kačora pak najdete zde. Zadarmo to evidentně není :-), ale koho by těšily úspěchy bez předchozí dřiny. Ahoj!