Novinky

TK ŘÍJEN - KYTLICE


zpět

23.10.2020 | 1313x | Jan Šedivý

TK ŘÍJEN - KYTLICE

Jedním z posledních kempů letošní sezóny před zákazem tréninku IOF (viz. předchozí článek) byla „říjnovka" u Kytlice. Původním plánem bylo zaměřit tuto akci jako přípravu směrem k Euromeetingu. Ale vzhledem ke značné (a nakonec oprávněné) nejistotě, kde a zda tyto závody vůbec budou, se jednalo o přípravný kemp k MS21. Cílem byl rozvoj obecné navigace ve skalách, ale i trénink běžeckého stylu. 



Kemp začal netradičně pauzou po republikovém šampionátu na krátké trati. Svoje dojmy při rozboru tak mohli hezky zčerstva předat mladším generacím mistři svého řemesla Denisa Kosová a Vojta Král. Ale neuběhlo ani 24 hodin a oni museli opět hájit svoje pozice na sprintu v České Kamenici. Na rychlé technické trati se to povedlo pouze Vojtovi, který o 13 vteřin porazil svého dvorního vyzyvatele letošní sezóny Tomáše Křivdu. Denisa se musela tentokrát lehce (devítivteřinově) uklonit Terce Novotné (GPS, výsledky). Odpolední jednotku pak vyplnil trénink z kategorie nejrelevantnějších k MS - zkrácená trať v zajímavém skalnatém terénu a hlavně z pera stavitele MS long Pekky Karvánka, kterou připravil pro loňskou "Bohemku".

V pondělí se celý mančaft přesunul do tělocvičny v Novém Boru (do té s modrým nápisem Crystalex). V ní proběhl celodenní dril techniky běhu. Protože nejen v lese je orientační běžec „živ". A byť se na styl v našem sportu moc nehraje, je samozřejmě důležitý z pohledu efektivity vydané energie a má i značné zdravotní aspekty, které se pak při vrcholovém tréninku projeví. A po vyčerpávajících 8 hodinách můžeme doporučit trenéra Josefa Šermu, ocenili jsme nejen individuální pojetí v rámci velké skupiny, ale i jasné konkrétní doporučení. Rozhodně zajímavý vstup i pro jakoukoliv mládežnickou skupinu.

Úterní program začal trochu netypickým tréninkem techniky na mapě v měřítku 1:15 000. Součástí byla vrstevnicovka, slepá mapa na odhad vzdálenosti a směru s falešnými kontrolami, traverz a volby (GPS D, GPS H). Odpoledne jsme si pak dali menší přátelské utkání proti Francouzům a Tove Alexandersson. Dvoukolové one-man relay se závěrečným pytlíkem byly v nejtěžším kytlickém peklu - terénu, který si nezadá ani se skandinávskými partiemi. A nevedli jsme si špatně. Bohužel radost z tréninku pokazilo zranění Adélky Indrákové, která si v průběhu druhého okruhu napíchla stehno na čouhající drát, a tak jsme v rámci bezpečnosti radši zavolali pohotovost (GPS, výsledky).

Na závodníky teď čeká odpočinek před vstupem do přípravného období na příští sezónu, kterou si mnoho z nich určilo jako vrchol kariéry. A v ní půjde opravdu do tuhého. A to jak z pohledu výsledků a výkonů, tak z ekonomického hlediska, kdyby při dalších soutěžních výpadcích musel bojovat veškerý vrcholový sport o holé přežití.
Před realizačním týmem je zase série klasických organizačních úloh, které ale tentokrát mají mnoho neznámých - vytvořit KALENDÁŘ do nejisté doby (navíc dost nesystémový díky přesouvaným akcím) a TÝM, který značně nabobtnává, ale jeho zúžení by díky absenci řádného závodního srovnání nebylo moc férové.

Co dodat závěrem? Link na pár fotek od Bandasky a snad i informaci, že svět je stále v pořádku - fotbálek v tradičních sestavách Staří - Mladí dopadl jako obvykle debaklem mládežníků. Ti se snad alespoň trochu přiučili přehledu, který na kluzké trávě předváděl na pozici předstopera Kačor :-). Ahoj!