Novinky

KALENDÁŘ AKCÍ RD 2021


zpět

5.11.2020 | 1223x

KALENDÁŘ AKCÍ RD 2021

Po mnoho let odrazový můstek reprezentantů pro plánování roku nejen po sportovní stránce, ale i v osobní rovině letos značně utrpěl na důvěryhodnosti. Věřme, že ji příští rok opět získá. A na jaká mezinárodní klání se můžete těšit?  KALENDÁŘ AKCÍ REPREZENTAČNÍHO DRUŽSTVA DOSPĚLÝCH PRO SEZÓNU 2021

Mistrovství světa v České republice snad ani není potřeba zmiňovat. Vrchol sezóny a pro část týmu možná i vyvrcholení kariéry. Akce z kategorie výjimečných. Jen 6 týdnů před ním si Švýcaři „vylobovali" sprintové ME. To začalo dávat trochu smysl přidáním sprintů na původně čistě lesním domácím šampionátu. Zajímavá lesní výzva je pak SP na dalekém severu ve švédském Idre v terénu, který zůstane v paměti do konce života. Dezertem na konec by měla být další lesní akce se sprintovkami na závěr na severu Itálie. Celkem tedy 3 kola SP (jedno jako součást ME) a MS.

A jaká bude příprava týmu? Vše bude samozřejmě směřovat k domácímu MS. Kromě klasických prodloužených víkendovek vyrazí 12 závodníků v únoru na vysokohorskou přípravu do Keni. Ta by pak měla být „probuzena" na závěrečném kempu před MS. Velká výprava se snad zúčastní odloženého Euromeetingu (pokud bude). Sprinty před ME obstará zejména nominační víkend. Zajímavou přípravou před SP ve Švédsku by mohl být orientačně extra náročný Oringen v Uppsale, určitě zajímavá akce i pro závodníky „druhého sledu". Podzimní část přípravy ještě není definitivní. Uvidíme, jak se bude organizačně vyvíjet poslední kolo SP nebo zda někdo uspořádá v druhé polovině roku Euromeeting.

Po letošní zkušenosti je úplně jasné, že nic není předem dané a je docela pravděpodobné, že se akce budou ještě měnit. Pokud se bude něco rušit, zkusí realizační tým připravit alternativní program. Kempy budeme příp. nahrazovat stavbou pevných tréninků, závody pak kempy - např. je možné, že nebude Oringen a před SP ve Švédsku uděláme kemp v Jakuszycích se zaměřením SP. Kalendář je tak potřeba brát s nadhledem. Ale dávka optimismu neuškodí, takže kupujte vlajky, ať můžete pořádně zafandit našim přímo v aréně MS!