Novinky

Šaty dělají člověka. A nás dál obléká Trimtex!


zpět

30.11.2020 | 1114x

Šaty dělají člověka. A nás dál obléká Trimtex!

Když ho obléknete, dostaví se hrdost. A spolu s ní i vědomí, že tentokrát neběžíte jen sami za sebe, ale i za dalších 14 tisíc českých orientačních běžců. Jsme rádi, že i následující tři roky bude reprezentaci ten nejcennější a nejkrásnější ze všech dresů šít značka TRIMTEX.Když si na MS 2003 ve švýcarském Rapperswilu doběhl Rudolf Ropek ve zbrusu novém národním trikotu pro stříbro ze sprintu, odstartoval tím úspěšnou spolupráci. Ta byla sice mezi lety 2006-10 přerušena, ale i historicky druhá sada od Trimtexu byla hned na šampionátu ve Francii 2011 medailově pokřtěna – stříbry Dany Brožkové a ženské štafety. Dres, na kterém převládala bílá barva, o rok později sledoval celý O-svět. To když v něm Jan Procházka finišoval mužské štafetě ve Švýcarsku pro titul mistrů světa.


Tři dosavadní verze českého dresu od Trimtexu a v nich Dana Šafka Brožková, Jan Procházka a Vojtěch Král (Foto Eva Juřeníková, http://runners.worldofo.com/janprochazka.html, woc2019.no)

Ve třetí a zatím poslední verzi, kterou oblékáme od roku 2016, zatím čeští běžci a běžkyně sbírají úspěchy »jen« na mistrovství Evropy a Světových pohárech. Placka z MS se jí zatím bohužel vyhýbá. Nicméně po čerstvém prodloužení smlouvy do konce sezony 2023 všichni věříme, že na nadcházejícím šampionátu v Česku konečně získá medailový punc i ona.

Norský Trimtex (www.trimtex.eu) je jednou z nejúspěšnějších firem na trhu s oblečením pro OB a pro český mančaft, kterému dodává kompletní ošacení pro závod, trénink i volný čas, připravil výhodné podmínky. „Prodloužení spolupráce je pozitivní, protože nemusím měnit celý šatník,“ říká s úsměvem Vojta Král a dodává: „Ale hlavně budeme mít dál kvalitní věci na běhání.“ Nadšená je i jeho týmová kolegyně Terka Janošíková: „Oblečení od Trimtexu mi vyhovuje střihem i materiálem. Každý kousek oblékám bez starostí, že by mně při běhání něco obtěžovalo.“

Design svršků vás sice nezrychlí, ale i v lese (a v ulicích měst dvojnásob) platí, že šaty dělají člověka. „Naše české věci jsou super. Nevím, kdo za návrhy stojí, ale moc se mi libí,“ oceňuje Terka a i pro ni je nutné dodat, že současný „look“ vznikal pod dohledem předchozího trenéra reprezentace Radka Novotného. „Na designu Trimtexu se mi líbí, že je většinou jednoduchý a účelný. Věci jsou hlavně funkční, a to je podstatný,“ přidává mužský pohled na věc Vojta.

A na závěr ještě malá ankety pro naše dva reproše. Terky Janošíkové i Vojty Krále jsme se zeptali, který produkt z repertoáru Trimtexu je jejich nejoblíbenější.

Vojta: „Nejlepší součástí repre vybavení je závodní dres – tuším typ speed. Jednu věc jsme ale v týmu nenafasovali, a tu bych měl určitě nejradši. Lead skinsuit, což je kombinéza na sprint.“

Foto: WOC 2018 Latvia

Terka: „Já mám ráda snad každý kousek z těch, co mám k dispozici. Každopádně nejčastěji sahám po dírkovaném dresu velikosti 164. Ač mám sice běžně XS, tak tady už mám odzkoušeno, že unisex 164 je to moje. Ale elasťáky a overal, to je taky topovka.“

Foto: Tomáš Bubela (wcup.cz)

České reprezentanty budete i nadále vídat v oblečení od Trimtexu.