Novinky

Kameny, skály, kopce a hustníky...


zpět

29.4.2021 | 746x

Kameny, skály, kopce a hustníky...

... nás doprovázely posledním dubnovým víkendem.Pět mapových tréninků na severu Čech nám pomohlo zlepšit silové schopnosti a prověřilo naši techniku.

V sobotu dopoledne zahajujeme kombotechem na Kančáku. Nejdříve 3 střednědlouhé postupy na vrstevnicovce a pak jsme se vnořili do zeleného koridoru, který byl hlavně v zadní pasáži, kde běželi jen kluci, dost nepoddajný. Cílem úvodního tréninku bylo se rozběhat v terénu ve volnějším tempu a rozmapovat se.

tracking

Odpoledne přišel na řadu trénink výrazně odlišný od dopoledního - zkrácená klasika s volbami postupů na Valdštejně. I když byl trénink měřený, tak doporučené tempo tréninku bylo střední. Prostor okolo stejnojmenného hradu potvrdil, že je ideálním pro nácvik voleb postupů a večer u rozboru bylo o čem debatovat.

tracking D
tracking H
mezičasy

Neděle byla vyhrazena pro dvě prestižní middlová klání, tentokráte navíc zpestřená handicapovým startem do odpoledního middlu. Oba tréninky byly vyhlášené jako závodní s vyhlášením a předáním cen.

Dopolední middle z intervalového startu se uskutečnil na mapě Kalich, konkrétně v jeho jižní části a o skalní dohledávky i nějaké volbičky nebyla nouze. Mapová preciznost a jistota byla klíčem k úspěchu.

tracking D
tracking H
mezičasy

Na odpoledne jsme se přesunuli do lomků na Dupandě. Na trati s dvěmi delšími postupy a spoustou kratších se pořadí v juniorech poměrně přesýpalo a v cíli se radoval z vítězství Kuba Chaloupský, který na trať vybíhal jako třetí. V juniorkách naopak uhájila svůj komfortní náskok z dopoledne Míša Dittrichová. Tréninkem se tak podařilo nasimulovat situaci na posledním úseku štafet.

tracking D
tracking H
mezičasy

celkové výsledky

Na poslední trénink jsme opět zavítali na Kančák, kde byly přichystány výběhy 450 metrů dlouhého kopce (75 metrů převýšení) a mapové seběhy. Na závěr sice náročný, ale snad zábavný trénink posloužil k nácviku mapové techniky specifické pro seběh pod tlakem předtím vyběhnutého kopce.

mapy
mezičasy

Příprava na jarní část sezóny se chýlí ke konci a my si moc vážíme toho, že se ČSOS podařilo vyjednat povolení k uspořádání celostátních závodů včetně MČR. Po té, co bylo minulý týden zároveň oznámeno posunutí JMS na září, nám toto zvedlo náladu a těšíme se na pořádné závodění.

Další reprezentační akce budou vzhledem k přesunutí JMS i Oringenu upraveny. Aktuální informace se zde budou průběžně objevovat.


Košík

 

Terka na startu handicapu

 Lukáš V. na startu handicapu