Novinky

SP ŠVÉDSKO - NÁVRAT KE KOŘENŮM


zpět

10.8.2021 | 915x | Jan Šedivý

SP ŠVÉDSKO - NÁVRAT KE KOŘENŮM

Nádherná příroda, kam oko dohlédne, mapy, které přímo vyzývají k proběhnutí, početná česká ekipa na startu - 2. kolo SP na dalekém severu je za dveřmi. Co nás na něm čeká?Bylo to dlouhá pauza. Dlouhé 2 roky si velká většina reprezentantů musela odříkat orienťáckou rozkoš v podobě běhání ve Skandinávii. Ale dočkali se. 8 žen a 8 mužů bude ve čtvrtek na startu longu s parametry budícími respekt - 12 km resp. 17 km v terénu plném roztodivných tvarů, kamenitých pasáží i měkkých bažinek. Po dni volna pak na závodníky čeká technický middle a sérii uzavřou nedělní štafety.

„Ten les je neuvěřitelně variabilní, docela mě to překvapilo", zhodnotil situaci Pavel Kubát po úterních modelových trénincích. Ty trošku poodhalily nástrahy, které na běžce čekají. Prostor je specifický nejen svojí členitostí, ale i sklonem, kdy vlastně celý prostor je jeden dlouhý svah. Očividně dobře naladěný je i Vojta Král, který bude „obhajovat" 7. místo na královské distanci z MS v Norsku. „Zase jsem tady našel chuť k orienťáku", culí se po doběhnutí jednoho z modelových tréninků. „Je to takové nekonečné lesní moře. Těším se, až do něj ve čtvrtek vpluji", doplňuje pozitivní pocity našich před startem Áďa Indráková.

Ještě před vyběhnutím ale budou mít týmy drobné nervy v podobě čekání na výsledky vstupního PCR testu. Kolem covidového protokolu byl docela humbuk a přísná kritéria, která představila IOF, se ještě na poslední chvíli měnila. Snad to i v tomto směru dobře dopadne.

A kde závody sledovat? Jako obvykle najdete vše důležité, včetně TV přenosu ze všech závodů, na stránkách IOF LIVE.

ROZPIS ZÁVODŮ
12/8 long
14/8 middle
15/8 relay

SOUPISKA ČR

Horčičková Vendula - OOB TJ Slovan Luhačovice
Indráková Adéla - SK Žabovřesky Brno
Janošíková Tereza - SK Severka Šumperk
Knapová Jana - OK Lokomotiva Pardubice
Kosová Denisa - OK 99 Hradec Králové
Mechlová Lenka - OK Slavia Hradec Králové
Teplá Karolína - OK Slavia Hradec Králové
Vyhnálková Barbora - OB Říčany
Hubáček Jonáš - OOB TJ Slovan Luhačovice
Král Vojtěch - SK Severka Šumperk
Křivda Tomáš - K.O.B. Choceň
Kubát Pavel - OK 99 Hradec Králové
Nykodým Miloš - SK Žabovřesky Brno
Roudný Martin - OK Lokomotiva Pardubice
Sýkora Vojtěch - OOB TJ Slovan Luhačovice
Vandas Daniel - OK 99 Hradec Králové

STARÁ MAPA CELÉHO PROSTORU