Novinky

TK leden Klíny - rekapitulace


zpět

2.2.2022 | 1183x | Jan Šedivý

TK leden Klíny - rekapitulace

 „Jedna rekepitulace, vlastně – rekapitulece - eh, pořád se pletu - rekapitulace. „Ale tak to napiš hezky česky, shrnutí, a máš to." Ale to by v životě nebyla žádná sranda, že... Upravený známý dialog Jindry Hojera neomrzí. A jak že bylo na Klínech? Byl přítomen Metelka? Stručný sumář z lednovky s týdenním zpožděním v článku.Zařazení kondičního soustředění do plánu reprezentace byl nápad z hlavy trenéra Jaroslava Kačmarčíka. A i když nám na něm nakonec ze zdravotních důvodů chyběl, stejně jako další pětice reprezentantů, lze ho zpětně hodnotit jako bezvadný. Přestože nejpilnější odtrénovali kolem dvaceti hodin, nejednalo se jen o objemovou přípravu. Přispěla k tomu nejen kvalita stop za ubytováním, projetých tak nějak „po Krušnohorsku“, ale i vztah reprezentantů k tupé dřině ve stopě. Přeci jen strávit každý den 5 a více hodin na běžkách už dnes nefrčí, jako dříve.

I díky tomu bylo ale možné objevovat místní kraj a jeho protiklady. Zimní pohádka na hřebenech končila po několika serpentýnach do nížiny, kde nebylo po sněhu ani památky a dal by se zde psát úplně jiný žánr. Přestože se region postupně „orienťácky“ rozvíjí a většina závodníků má povědomí o místních skvělých terénech, je zde stále obrovský nevyužitý potenciál pro přípravné kempy i velké závody. Je velmi pravděpodobné, že se sem reprezentace brzy vrátí v příhodnější čas na kvalitní trénink, protože to zde opravdu stojí za to.

KEMP V ČÍSLECH
6 tréninkových dní
5-8 lyžařských nebo běžeckých objemových fází
5 ranních rozcviček s fotbálkem
3 kvalitní mapové tréninky (hromaďák, zkrácená a sprint)
2 fáze v hale - míčové hry a trénink stylu běhu
1 saunička


O-TRÉNINKY
Hromadný start, Salesiova výšina: GPS, mapaH-1, mapaH-2
Zkrácená trať, Výsypka: GPS
Sprint, Krupka: GPS, výsledky, rozbor


KEMP V OBRAZECH

Rozběhání, abecedy, krátký fotbálek - ideální start dne.Z pohádky do marasmu. Bude zde vůle dále rozvíjet unikátní terény?Zpestření kempu - basket, volejbal, fotbálek..Reprezentanti před startem pod dohledem trenéra Marka "Laňky" Cahela.Práce na technice běhu s Josefem Švermou.Neúplný tým na lednovce.Poslední fáze - sprint v Krupce je za námi. Vstříc novým podnětům vyrážíme už za 14 dní, směr Španělsko!