Novinky

TK Španělsko – tréninková příprava v teple


zpět

26.2.2022 | 1187x | Matěj Burda

TK Španělsko – tréninková příprava v teple

Pozitivní zpráv je teď málo, tak snad neurazí krátký report z tréninkového kempu ve Španělsku, který jsme využili jako zpestření zimní objemové přípravy. 19 reprezentantů absolvovalo intenzivní program - během 6 dní bylo na programu 11 tréninkových jednotek, z toho 4 závody.Základnou týmu bylo městečko Navaluenga, zhruba 90 minut cesty od Madridu, odkud jsme vyráželi na tréninky po okolí. I když tu touto dobou většinou bývá ještě sníh, usmálo se na nás štěstí a celý týden nás provázelo teplé slunečné počasí (až 18°C). Reprezentační tým tak měl ideální podmínky pro pilování mapové techniky a osvěžení způsobů navigace po zimní pauze. 

Smíšený program nabízel sprintové tréninky v úzkých uličkách a lesní tréninky, které byly výzvou i pro zkušené orienťáky. Během pár tréninků jsme měli také možnost porovnat se s mezinárodní konkurencí - nočáku se zúčastnil ukrajinský reprezentant Oleksandr Kratov, skupinka našich reprezentantů si vyzkoušela závod v knock-out sprintu, kde Vojtěch Král i Terka Janošíková ukázali, že se umí prosadil a zvítězili.

Druhá polovina kempu se nesla ve znamení tamějších závodů Maximus-O-Meeting, kde bylo hlavním cílem upřednostnit precizní mapový výkon před výsledným pořadím. Na úvod se běžela rychlá klasická trať, kterou z reprezentantů nejlépe zvládl 3. Tomáš Křivda. Další den byl na programu WRE middle, kde se vítězstvím blýskli Tomáš Křivda a Denisa Kosová a v ženské elitě skvěle zaběhly i 2. Eliška Sieglová, 4. Janča Peterová a 5. Johanka Šimková. Třetí sprintová etapa přinesla vítězství pro Terku Janošíkovou, druhá místa pro Denisu Kosovou a Vojtu Krále, do TOP 6 se dostala ještě Vendula Horčičková. 

Do závěrečné stíhačky vyráželi naši reprezentanti v boji o přední pozice. Mezi muži vítězství udržel Tomáš Křivda, 6. skončil Jonáš Hubáček, 8. Vojtěch Sýkora a 10. Vojtěch Král. V ženské kategorii se na trati o bronz utkaly Eliška Sieglová s Johankou Šimkovou (Eliška byla nakonec rychlejší), 5. místo brala Terka Janošíková, 7. Denisa Kosová. 

Cenné zkušenosti sbírali také další členové týmu Nadějí a Sledovaných Šárka Sokolářová, Jan Gajda, Tomáš Janovský, Ondra Metelka, Martin Roudný, Daniel Vandas  a Bára Matějková. Většina týmu si odváží (kromě vítězné desetikilové kýty) hlavně sebevědomí v základních mapových technikách směrem k blížící se sezóně.

Za 14 dní čeká tým další tréninkový kemp ve Zlíně, kde se zaměříme na přípravu v lese i ve sprintových terénech. Další TK budou zaměřeny již výhradně na sprintovou přípravu směrem k červnovému Mistrovství světa v Dánsku.

Odkazy: