Novinky

Příprava na česko-německé hranici


zpět

4.5.2022 | 484x | Pavel Košárek

Příprava na česko-německé hranici

O uplynulém víkendu proběhlo poslední soustředění před nominačními závody.Sešli jsme se s částí týmu (někteří další byli už tou dobou na cestě do Švédska) v pátek kolem poledne, abychom zvládli ten den ještě dva tréninky.

Tím prvním byl stavěč-sběrač, který běháme pouze výjimečně. Tentokrát jsme ho zařadili jako zpestření, aby se závodníci ještě více věnovali dohledání objektu vč. odrazových bodů.

Po rychle stravitelném obědě v podobě buchtiček se šodó vyrážíme na podvečerní middle. Parametry tratí tentokrát respekt nebudily, ale spousta výběhů a seběhů do údolíček a prodírání se hustníky vykonalo své a trénink tak kromě technické náročnosti prověřil i fyzičku.

- mezičasy

I v sobotu nás doprovázelo ideální počasí pro běhání. Dopoledne jsme absolvovali poslední lesní trénink, kterým byl kombotech. Po kratší úvodní linii závodníci zavítali do části, kde byly pouze skalky a kameny, pak následovala vrstevnicovka, běh traverzem a na závěr kratičká švýcárna.

Odpoledne jsme vyrazili na sprint do České Kamenice s významným historickým jádrem města, které připomíná jeho rozmach v předválečném období. Na trati se střídaly delší postupy s několika volbami a kratší postupy, které vyžadovaly kromě rychlého rozhodování i plynulost a nutnost se správně zorientovat na malém prostoru.

- mezičasy
- tracking

V neděli ráno jsme se přesunuli kousek za česko-německou hranici na okraj lázeňského městečka Jonsdorf, kde se konala druhá etapa letošního Saxba. Pořadatelé připravili pro závodníky klasickou trať spíše middlového charakteru, a tak o úspěchu rozhodovaly především skalní dohledávky. Přesto byl tento závod poctivým zakončením tohoto soustředění, kdy jsme ještě před stěžejní částí domácí sezóny potrénovali jak mapovou techniku, tak silovou přípravu v kopcovitém terénu.

- výsledky ORIS
- tracking D
- tracking H

Přeji všem mladým závodníkům hodně štěstí v nadcházejících závodech, ať se vám podaří proměnit natrénované hodiny a kilometry v očekávané výkony!
Košík

- fotky