Novinky

SESTAVA PRO 1. KOLO SP ŠVÉDSKO


zpět

16.5.2022 | 1550x | Jan Šedivý

SESTAVA PRO 1. KOLO SP ŠVÉDSKO

12 jmen na první velkou mezinárodní akci sezóny - Světový pohár, který proběhne už na konci příštího týdne ve švédském Borås!Nominace o to důležitější, že z ní vzejde konečná soupiska i pro MS v Dánsku a Světové hry v USA. Až na výjimku (middle v USA) jsou všechny akce čistě sprintové.

NOMINACE PRO 1. KOLO SP ŠVÉDSKO

Přímou nominaci si na základě vítězství v sobotním MČR ve sprintu vyběhli Tereza Janošíková a Tomáš Křivda. Z bodovacího žebříčku pak byli dále přímo nominováni Markéta Mulíčková, Adéla Finstrlová, Jonáš Hubáček a Martin Roudný. Divoké karty od trenérů a komise reprezentace pak obdrželi Jana Stehlíková, Jana Peterová, Denisa Kosová, Jakub Glonek, Vojtěch Sýkora a Jakub Chaloupský. Při neúčasti Vojty Krále, který se nominace ze zdravotních důvodů vzdal a bude se individuálně připravovat směrem k MS, je tak sestava mužů velmi mladá s průměrným věkem 23 let! Značný rozdíl oproti minulým nominacím na lesní skandinávské SP. V ženách je náš tým zkušenější, i tak je ale v jeho řadách benjamínek dospělé reprezentace Markéta Mulíčková, která si o nominaci řekla nejen skvělými výsledky v nominačních závodech.

Výsledky test 3km 13/5, Praha
Bodovací žebříček pro nominaci

1. kolo Světového poháru proběhne východně od Göteborgu v Borås. Pořadatelé slibují spektakulární podívanou s živými přenosy, takže bude vše možné sledovat s adrenalinem v krvi. Bude se dařit našim mladým závodníkům, nebo je naopak zastoupí zkušenosti? To se dozvíme už na konci příštího týdne!

Program SP
26/5 - individuální sprint
28/5 - knock-out sprint
29/5 - smíšené sprintové štafety

Odkazy
web závodů
TV přenosy (program vysílání)
IOF live