Novinky

Tým pro JEC 2022

zpět

11.9.2022 | 975x | Pavel Košárek

Letošní Juniorský evropský pohár se uskuteční po 3 letech. Naposledy se běželo v roce 2019 ve Francii. Centrum závodů je ve městě Blankenburg v pohoří Harz v Německu.

Náš tým tentokrát tvoří oslovení závodníci, kteří byli ochotní si téměř celou akci zafinancovat, mimojiné i s podporou oddílů. Důvodem je nepředpokládaná finanční náročnost letošní sezóny (dodatečné JMS v listopadu a snížení příspěvků na sport ze strany státu).

Oslovenou skupinu závodníků tvořili:
1) účastníci JMS22+MED22 kat. 18
2) další členové JRD vč. sledovaných, kteří se zároveň zúčastnili nominačních závodů
3) prvních 6 z ŽA v kategoriích DH18 a DH20 po jarní části sezóny

V termínu přihlášek potvrdilo zájem 11 kluků, z nichž byli vybráni 3 závodníci z kat. H20 a 3 závodníci z kat. H18. V kategorii H20 se zúčastní i závodníci, kteří mají před sebou ještě listopadové JMS a JEC tak mimojiné vhodně zapadá do jejich přípravy. V kategorii H18 si pojedou pro další mezinárodní zkušenosti úspěšní závodníci z letošního MED v Maďarsku.

V holčičí kategorii potvrdilo zájem do stanoveného termínu 5 závodnic, které byly doplněny o Katku Douškovou, vedoucí závodníci ŽA v D16.

- složení týmu

Na JECu čeká závodníky sprint (1.10.) a klasická trať (2.10.) v kategoriích D18, D20, H18 a H20 a závěrečné štafety (3.10.) v kategorii D a H.

- web JEC

Cílem účasti na těchto závodech je další sbírání zkušeností ve výborné konkurenci TOP o-států, které jsou dalším důležitým krůčkem ve sportovním rozvoji.