Novinky

Na cestě k JMS


zpět

19.10.2022 | 981x | Pavel Košárek

Na cestě k JMS

30. října končí letošní tréninkový rok a hned 31. začíná další a právě na konci prvního týdne nového tréninkového roku proběhne vrchol juniorské lesní sezóny 2022.Bude to téměř přesně 4 měsíce po té, co konání lesních disciplín JMS zhatily požáry, které hrozily na celém území Portugalska.

Co se od té doby událo? Naši junioři si stihli odpočinout po náročném červencovém týdnu, po té srdnatě závodili na O-ringenu a trénovali v náročných skandinávských lesích. V září proběhla domácí celostátní sezóna se svými vrcholy MČR na klasice a prestižním MČR štafet a klubů. Menší část týmu si společně s dalšími předními závodníky otestovala konkurenci na JEC v Německu.

O posledním víkendu 14.-16. 10. už jsme se sešli celý tým pěkně pohromadě a absovovali jsme dva delší mapové tréninky kombinované techniky.
Ten páteční byl zaměřený na vrstevnicovku a směry a sobotní zase na skalní dohledávky v nepřehledném terénu a dlouhé postupy. Oba tréninky trvaly cca 55-65 minut pro juniorky a 60 resp. 80 minut pro juniory.
Závěr soustředění obstarala účast na pražském oblastním žebříčku u Kamenice. Děkujeme staviteli tratí Kubovi Glonkovi, že se mu podařilo trefit do parametrů juniorské klasiky tj. 10,7 km a 460 metrů převýšení, navíc na mapě 1:15 000. Takže je určitě dobré, že závodníci 3 týdny před ostrým startem mohli běžet závod stejných parametrů a mají tak představu, jak by to mohlo vypadat. Holky měly trať o 500 metrů kratší, ale za to více do kopců, takže i pro ně se jednalo o adekvátní přípravu.
- tracking D
- tracking H

Jak bylo dopředu avizováno, po závěrečné přípravě bylo také definitivně potvrzeno složení týmu, kdy došlo k některým změnám s ohledem na zdravotní stav původně nominovaných závodníků a výkonnost závodníků v průběhu podzimní celostátní sezóny.

V juniorkách místo zraněné Míši Metelkové nastoupí 1. náhradnice Ema Černá a v juniorech po výborných výkonech v podzimní části sezóny nastoupí Jan Strýček, který nahradí původně nominovaného Matyáše Štregla, jehož výkonnost ovlivnil tréninkový výpadek v září kvůli svalovému zranění.

S ohledem na zdravotní stav a časové možnosti (studium) byla také upravena místa náhradnic.
Více zde.

Teď čeká naše závodníky závěrečné vyladění a za 14 dní se budeme opět hlásit v Aguiar da Beira. Držme našim závodníkům palce a přejme jim hodně štěstí, ať nás tentokrát vrtochy počasí nepřekvapí. Příprava na toto mistrovství začala před dlouhými 11 měsíci a my se těšíme až konečně vběhneme do náročného terénu vysočiny Beira Alta.

Veškeré informace k mistrovství najdete zde a věříme, že se pořadatelům opět povede připravit kvalitní přenos, jako se jim povedlo už během sprintové části JMS.

Košík