Novinky

Juniorská reprezentace 2023


zpět

7.12.2022 | 1552x | Pavel Košárek

Juniorská reprezentace 2023

Přesně před měsícem jsme se vrátili z poslední akce sezóny 2022, a tak nastal nejvyšší čas zveřejnit složení juniorské reprezentace pro sezónu následující a také plán přípravy.Reprezentační družstvo bylo po 3 letech znovu rozděleno na dvě skupiny. Do skupiny A jsou zařazeni nejúspěšnější závodníci letošního JMS, z nichž někteří figurují už i v týmu Nadějí dospělé reprezentace a dalších 6 juniorek a 5 juniorů je zařazeno do skupiny B.

Stejně jako v předchozích letech i v příští sezóně bude při juniorské reprezentaci fungovat tréninková skupina sledovaných závodníků, do které byli mimo jiné zařazeni čtyři nejmladší závodníci, kteří přecházejí po sezóně do kategorie osmnáctek.

- složení týmu

Plán přípravy jako vždy cílí jak na úspěšné vystoupení na JMS, tak na technický rozvoj našich mladých závodníků. JMS se v příštím roce koná v Rumunsku - Baia Mare (podhůří Karpat) a hlavní přípravnou akcí bude mapový kemp na začátku května. Zajímavou rozvojovou akcí bude týdenní mapové soustředění v zahraničí v půlce března. K tomu se uskuteční spoustu kratších soustředění u nás, během kterých se více zaměříme i na sprinty, protože program juniorského MS se definitivně rozšířil o sprintové štafety. O letních prázdninách je naplánováno tradiční soustředění pro větší skupinu juniorů a dorostu, kdy bychom opět rádi zavítali do Skandinávie a na závěr prázdnin zvou belgičtí pořadatelé na JEC.

- plán přípravy

To je v kostce vše, co nás v příštím roce čeká. Teď je před námi několika měsíční poctivá práce, proto všem přeji hodně chuti do tréninku, ať se můžete na závodech těšit z povedených výkonů!


Košík