Novinky

Sezóna byla zahájena v Doksech


zpět

25.1.2023 | 629x | Pavel Košárek

Sezóna byla zahájena v Doksech

Úvodní sraz a na to navazující víkendové soustředění odstartovaly sezónu 2023.Tradičně se snažíme pro lednové akce vybírat oblasti, kde je výrazně menší pravděpodobnost sněhové pokrývky a celkem pravidelně se tato pravděpodobnost nepotvrzuje, a tak i letos bylo sněhu poměrně dost :-).

První dva dny (od středy večer do pátečního oběda) se sešel v Doksech pouze tým reprezentantů a na programu byly především vytrvalostní tréninky ve volném tempu, regenerace v městském bazénu v Mladé Boleslavi a některé organizační záležitosti.

Čtvrteční dopolední vytrvalost měla dvě části. Tu první obstaral farstovaný stavěč-sběrač, na kterého se startovalo z hromadného startu, což určitě přineslo zajímavý prvek do tréninku. Po doběhu nafasovaly dvojice rozstříhanou základní mapu, po jejímž složení zjistili trať kratšího horského OB. Celkový čas zátěže činil zhruba 80-90 minut pro juniorky a 100 minut pro juniory.

- mapa stavěč_sběrač
- mapa horský OB

V pátek dopoledne jsme se popovezli na trénink vrstevnicovky na mapu Karolína, kde byla připravena trať 4,6 km pro juniorky a 5,7 km pro juniory. Ačkoliv byly vrstevnice pod sněhem, tak terénní tvary byly rozeznatelné.

- tracking

Během pozdního dopoledne dorazili na akci také sledovaní závodníci a hned po jejich příjezdu jsme se vypravili na hromadný start nočáku. Ten měl tradiční podobu s uzlovou kontrolou a systémem motýlku.

- tracking
- mezičasy

Sobotní dopolední trénink navazoval na nočák, protože se startovalo handicapově právě podle ztrát z nočáku. Cílem bylo nasimulovat závodníkům běh pod tlakem v kontaktu s jinými závodníky v technicky náročném terénu, což by měli následně využít během štafetových závodů.

- tracking
- mezičasy
- výsledky NOB + handicap

Odpoledne se neslo ve volnějším tempu, kdy jsme opět zavítali na mapu Enkláva, která ale byla upravená do stylu čtyř ročních období, kdy se každá část mapy vyznačovala různou barvou (černou, hnědou a zelenou, jen žluté se moc nedostávalo).

- tracking

Soustředění zakončily prestižní sprintové štafety přímo v Doksech. Pro tréninky jsme využili část sídliště jižně od náměstí, samotné náměstí a také oblast Továrního vrchu. S použitím umělých překážek, které se ale v terénu nenacházely, nabídl prostor několik zajímavých voleb postupů.

- tracking
- výsledky

Terény v okolí Doks potvrdily, že jsou skvělou lokalitou pro orienťák a mohli jsme tak absolvovat několik technických tréninků, jejichž silovou náročnost zvýšila sněhová nadílka.
Protože se akce nemohlo ze zdravotních důvodů zúčastnit několik závodníků, přeji všem rychlé uzdravení a hladký návrat do tréninku.

Košík

- fotky