Novinky

Boskovický nášup


zpět

29.1.2018 | 1827x |

Boskovický nášup

Letošní lednovka RD se nesla na vlně poctivého aerobního rozvoje a úvah o výživě. [Lednovka - pokyny]

Pozitivem je určitě aktivní účast čtyř předních juniorů, kteří si tak zlehka našlápli do dospělých.

1) NOB

Volitelný prolog víkendovky s volitelnou délkou. Vstříc pocukrovanému svahu ale vyrazili po InBody měření skoro všichni.
Nutno podotknout, že ve většině případů se už díky výkonu čelovek nejedná o navigaci se sníženou viditelností, ale o navigaci se zúženým periferním viděním...
O humorný úvod se postaral první startující Bandaska, který svým zúženým periferním viděním považoval rybník za zpevněnou plochu...

[NOB - trať A]
[NOB - trať B]
[NOB - trať C]

2) Téma VÝŽIVA

Ve spolupráci s projektem sportifnutrition.cz, partnerem reprezentace, proběhlo měření tělesných parametrů na přístroji InBody.
Každý dostal obratem na svůj email stručné výsledky, nicméně měření poskytuje ještě mnohem obsáhlejší výstup, který bude po vygenerování také rozeslaný.
V návaznosti na měření proběhla páteční večerní přednáška o teoretických východiscích přiměřené sportovní stravy.
V sobotu následovaly individuální odborné konzultace nad výsledky měření. (Časově se nedostalo úplně na všechny, ti zbývající se, prosím, obrátí přímo na Mirka Kantka 774433300.)
V další fázi bude možné v případě zájmu provést konkrétní individuální úpravu jídelníčku - k tomu bude potřeba, aby si zájemci vytvořili týdenní záznam svého typického jídelníčku.
Součástí spolupráce je i dodávka vhodných potravin a doplňků stravy podle individuálních potřeb, což by se asi také týkalo hlavně těch, kteří budou mít zájem provést kvalitativní výživové změny.
Budeme to dále organizovat přes FB skupinu.

3) AP intervaly

Nejen oscilace výkonu v rámci meziprahového prostoru, ale i oscilace charakteru mentální zátěže. Záměrně nezáživný výběh 1.5km/120m po zledovatělé cestě střídaly příjemné mapové seběhy, které na okleštěné mapě nebyly vždy úplně navigačně zadarmo a nutily k většímu zapojení základních technik (směr, plán, vzdálenost, vsrstevnice).
Muži absolvovali 5 okruhů o celkové délce tratě 17.5km (Šéďa 88´) a ženy zvládly 4 okruhy (juniorka Terka 89´).
Běželo se vcelku, s možností vlastního občerstvení.

[AP intervaly - trať A]
[AP intervaly - trať B]
[AP intervaly - trať C]
[AP intervaly - trať D]
[AP intervaly - trať E]
[AP intervaly - GPS tracking]

4) Vrstevnicovka

Prostor Ledková huť nabízí na naše domácí poměry velmi atraktivní reliéf a tady jsme si ho mohli naplno užít. Tratě byly důkladně rozfarstované, což umožnilo zkrátit startovní okno a mít dostatečně dlouhou trávící pauzu.
Muži 8.9km (Pája 68´), ženy 7.2km (Vendy 67´).

[Vrstevnicovka - GPS tracking]
[Vrstevnicovka - všechny kontroly] ... jednotlivé tratě jsou k dispozici na dropboxu

5) Týmové sezení

Kromě stručné rekapitulace jednotlivých tréninků jsme vcelku důkladně prošli i nominační kritéria pro nadcházející sezónu a také logistické parametry jednotlivých akcí (ubytování, zpřesněné termíny, letenky...).
Většina akcí je už organizačně pořešená, takže v případě konkrétních dotazů je možné dávat i konkrétní odpovědi.


6) Farstovaný long

"Jak člověk polevil, tak se v tom začal hrozně plácat." (Vendy 13.3km/89´)
"Byl to docela kalup, trochu se závodilo." (Voita 17.6km/101´) Možná i proto se běželo výrazně rychleji, než se plánovalo.
Nicméně zase se ukázalo, že les u Protivanova, kde při AMS běželi kluci middle průměrem 4:39 min/km, je opravdu rychlý. I s deseti centimetry mokrého sněhu.
Trať nabízela několik hodně dlouhých postupů s důrazem na přesnost realizace a mezi nimi sekvence kratších postupů evokujících situaci v motýlku. V těch místech to bylo také silně farstované, což zároveň pomáhalo aspoň trochu vytěsnit sněžnou stopovanou.

[Long H - 3drerun]
[Long D - 3drerun]
...mapy jednotlivých tratí jsou na dropboxu


Díky všem za aktivní přístup, udělali jsme zase kus poctivé práce.


Příští zastávka Ticino s jeho terény ME.


/kauč