Novinky

Svěťáky nanečisto


zpět

24.9.2018 | 2293x

Svěťáky nanečisto

"Oni jsou taková sympatická skupina," odtušila jedna paní, která dobrovolně strávila nedělní dopoledne deštivým hlídáním kontrol. A měla pravdu. Nominační zapojení špičkových juniorů potvrdilo slibný budoucí potenciál.PÁTEK 21.9. - 3.000m dráha

Navzdory blížící se bouřce a typické páteční situaci na českých silnicích se ukázalo, že zejména druhý sled se na nominačky nachystal opravdu zodpovědně.
S napětím jsme čekali, jaké budou "podzimní časy" a ve většině případů to dopadlo skvěle. Gratulace!
(Výkony předem nominovaných je potřeba brát s rezervou, tam byl nominační víkend jen specifickou součástí přípravy směrem k SP.)

V České Lípě jsme pro měření testu poprvé využili technologii bezkontaktního ražení SIAir+. Bekontaktní startovní krabička "přeběhla" po startovní čáře. Startovní pole, srovnané zhruba podle předpokládané výkonnosti, se tak vydalo na trať během 2.5". Cílové časy snímala "brána" složená ze dvou jednotek - ta zafungovala dobře i při závaru při mužském závodě kolem času 9:13-9:16.

dráhotest 3.000m - výsledky


SOBOTA 22.9. - middle Srbská Kamenice

Fantastický terén na úpatí Českosaského Švýcarska dobře prověřil schopnosti "na písku". Pocitově velmi zdařilá simulace Českého Ráje mohla dodat velký kus zdravého sebevědomí před SP zejména Milošovi Nykodýmovi, který tratí proletěl v objektivně extrémně dobrém čase.
Kilometrový průměr 7´36" je v takovém členitém skalním závodě s 10% převýšením výjimečným úkazem. Výzvou teď bude takovou kapacitu v klidu uplatnit i v ostrém závodě.
I ženský závod dopadl zajímavě, když Anna Štičková za sebou nechala všechny zkušenější soupeřky a i přes chybu na sběrku slavila překvapivé vitězství.
A protože trať obsahovala řadu typických skalních situací, bylo o čem mluvit i při večerní společné analýze. Věřím, že tenhle čerstvý prožitek by mohl všem nominovaným pomoci ke stabilním výkonům v našich domácích skalách na Valdštejně.

Přímou nominaci pro middle si z tohoto závodu vyběhli: Anna Štičková, Tereza Janošíková, Adéla Indráková, Jan Šedivý, Vojta Sýkora a Marek Minář. Tedy hned 2 junioři. Slibné.

...Díky Borákům za poskytnutí mapy - lze si jen přát, aby se v takových famózních oblastech běhaly i důležitější závody. Protože tohle je Orienťák.

middle - mezičasy
middle - GPS tracking ženy
middle - GPS tracking muži
Kadeho pískovcové fotky

NEDĚLE 23.9. - sprint Litoměřice

Nominační trojboj uzavřel technicky středně obtížný sprint, který však dokázal na některých volbách postupu nachytat i ty úplně nejlepší.
Součet nejlepších mezičasů vychází na H 14:42 (Vojta 15:17) a D 15:37 (Terka 16:23).

Z nominačního sprintu se, společně s body za dráhu, nominovali přímo Tereza Janošíková, Denisa Kosová, Anna Štičková, Marek Minář, Šimon Navrátil a Tomáš Kubelka.

...Velký dík tu patří ochotným pomocníkům z Roudnice a Litoměřic, kteří nám přišli pomoct navdory deštivému počasí a díky kterým jsme tak mohli mít celý ten důležitý závod plně pod kontrolou.
Skvěle zafungovalo i zázemí v restauraci Pivovarský sál, kde patří náš dík pohodovému flexibilnímu personálu. Vyrazíte-li někdy za krásami královských Litoměřic (a rozhodně je co vidět), doporučujeme.

sprint - mezičasy
sprint - délky variant postupů
sprint - GPS tracking ženy
sprint - GPS tracking muži
Kadeho fotky z parkánu


SOUHRN

Očekávali jsme zajímavé poměření dospělých s juniory. A zajímavé to tedy bylo! Protože junioři se na to dokázali v mnoha případech opravdu dobře nachystat a využít situace, kdy mohli jen získat.
To samé platí i o některých mladších dospělých (Anička, Šimon, Kuba). Toto měla být příležitost a někteří ji dokázali uchopit. Jen tak dál!

K dalším pozitivům patřila povedená simulace finálové série SP, kdy nám tahle čerstvá zkušenost se zdoláváním skalních výšvihů a vyvíjením sprintového tempa v dráhové únavě může mentálně při SP dodat jistotu.
Potěšila kvalita výkonů na dráze a fanoušky hodně navnadil odbržděný Milošův skalní middle. Vojta se dostává zpátky do formy a přednominované Vendy s Janou si v rámci poctivé přípravy ještě stihly v sobotu odpoledne dát další skalní fázi.

nominačky SP - souhrnná výsledná tabulka

Nominace bude zveřejněna do středy. A týden po tom se sejdeme v Praze. Držte se zdraví a - hlavně - při chuti.

/kauč