Novinky

11.5.2021 | 124x

ME 2021: Konečně návrat na scénu

ME 2021: Konečně návrat na scénu

Test formy, útok na medaili, boj o nominaci na domácí MS, ale i pouhá součást cesty za vyšším cílem. Zatímco ambice v týmu se různí, situace je pro všechny stejně nevšední: Půjde o první mezinárodní závody pro více než roce a půl. Mistrovství Evropy ve Švýcarsku bude od čtvrtka do neděle sprintové a covidem svázané. Ale díkybohu za něj.

29.4.2021 | 980x

SESTAVA PRO ME ŠVÝCARSKO

 SESTAVA PRO ME ŠVÝCARSKO

6 žen a 7 mužů se za 12 dní vydá zabojovat o celkem 5 sad medailí do švýcarského Neuchâtelu na 1. čistě sprintové ME. Tolik základní počty. Zatím jsou ale naštěstí v našem světě (snad) důležitější lidé než čísla, kdo tedy bude reprezentovat Českou republiku? 

27.4.2021 | 956x

NOMINAČNÍ ZÁVODY K ME ŠVÝCARSKO

NOMINAČNÍ ZÁVODY K ME ŠVÝCARSKO

Víkendové nominační závody pro ME ve Švýcarsku jsou minulostí. Zatím přinášíme výsledky, mapy, ukázky perfektních tratí z pera sprintového trenéra Jana Procházky nebo fotky ze závodů. Nominace se aktuálně intenzivně ladí a bude zveřejněna v nejbližších dnech.

19.4.2021 | 733x

MIDDLOVKA V POLSKU PRO MECHLOVOU A KRÁLE

 MIDDLOVKA V POLSKU PRO MECHLOVOU A KRÁLE

Na rychlou návštěvu Polska (covid slangem - návratovka do 12 hodin) se v sobotu vydalo 8 závodníků RD. A na dvoukolovém middlu v konfrontaci s místní repre jsme si nevedli špatně - v ženách zvítězila Lenka Mechlová, v mužích Vojta Král. 

15.4.2021 | 1367x

DUBNOVKA - TELEGRAFICKY

DUBNOVKA - TELEGRAFICKY

Po únorové Africe a březnové Itálii se letos poprvé sešlo reprezentační družstvo i v České republice. Sice až v dubnu a jen v úzké sestavě (RD + Naděje), ale buďme rádi alespoň za to. Osm výživných dní s tréninky, závody i testy kondice byly perfektním restartem na domácí půdě před blížícím se světovým šampionátem. 

23.3.2021 | 1132x

Ohlédnutí za Keňou: Poslední zápis do týDeníčku

Ohlédnutí za Keňou: Poslední zápis do týDeníčku

Tréninkové týDeníčky utichly, a to může znamenat jediné: Naše součty už zase plní kilometry mimoafrické. Pojďme se ale ještě jednou vrátit do Itenu a položit si bilanční otázku: Co nám pobyt v Keni dal? Odpověď hledá šest účastníků vydařeného tréninkového kempu.

4.3.2021 | 1601x

Tréninkový týDeníček z Keni – V. část

Tréninkový týDeníček z Keni – V. část

Po měsíci v Keni nerostou jen součty kvalitních kilometrů v tréninkových deníčcích, ale také počet párů závodní obuvi v našem botníku. I místní šampioni si musí pomáhat melouchy. Jako naše paní domácí, která má desítku za 30:07. A kterou jsme pro vás vyzpovídali.

25.2.2021 | 1348x

Tréninkový týDeníček z Keni – IV. část

Tréninkový týDeníček z Keni – IV. část

Ugali, Mandazi a Chapati. Tři pokrmy, na které v keňském Itenu narazíte všude. Co by ale za ně dala čtveřice výletníků, která o volném dni uvízla po setmění v místní džungli. Je tu čtvrté pokračování našeho týDeníčku. Tentokrát nejen s příchutí dobrodružství.

19.2.2021 | 1550x

Tréninkový týDeníček z Keni – III. část

Tréninkový týDeníček z Keni – III. část

Náš pobyt v Africe se láme do své druhé poloviny a tomu odpovídá i intenzita, se kterou nabíráme další a další kilometry. Pravidelné dvojfázové tréninky nabraly pořádné grády a z cestovatelských zážitků jednoho z nás se stávají čím dál tím víc vzdálené vzpomínky.

11.2.2021 | 1730x

Tréninkový týDeníček z Keni – II. část

Tréninkový týDeníček z Keni – II. část

S trénováním v Keni to je o fous složitější, než když si uděláte soustředění v Českém ráji. Což o to, Iten je také ráj („Runner's Paradise“), ale aklimatizovat se na místní nadmořskou výšku vyžaduju kumšt, rozum a hlavně čas. A o tom je druhý díl našeho týDeníčku.


Starší příspěvky najdeš v ARCHÍVU.