Novinky

Složení reprezentačního družstva 2019


zpět

2.11.2018 | 2250x

Sestava, se kterou vstupujeme do nové sezóny, je na světě. První "skandinávská" polovina  se soustředěními resp. nominačními závody v Norsku a SP ve Finsku vyvrcholí srpnovým MS. Podzimní část sezóny pak orámují SP ve Švýcarsku a Číně. Je na co se těšit a já doufám, že si přeneseme skvělou náladu a výsledky z letošního podzimu i do nového roku!SLOŽENÍ REPREZENTAČNÍHO DRUŽSTVA DOSPĚLÝCH 2019

 

Reprezentace se bude opírat zejména o elitní tým, na který budou kladené nejvyšší nároky, jak z pohledu výsledků, tak z pohledu přístupu. Na druhou stranu si členové elitního týmu přijdou na zajímavé finanční ohodnocení.

A tým - neboli tým opor, jsou běžci, na které by mělo být spolehnutí a očekáváme od nich stabilitu, výsledkový růst a zodpovědný přístup.

Skupina U 23 jsou závodníci narození nejdříve v roce 1996. Z vnějšího pohledu možná trochu podceňovaný tým na okraji reprezentace, který má za cíl pouze růst a dostat se na úroveň "opor". Z našeho pohledu skupina ambiciozních běžců s obrovským potenciálem, kteří mohou už v příští sezóně myslet na velké závody. I tak od nich budeme očekávat hlavně trpělivost a promyšlený systematický posun.


Všem členům týmu gratuluji a ostatním "nenominovaným" závodníkům přeji, aby to vzali sportovně, zdravě se naštvali a třeba už na jaře nám ukázali, že jsme udělali chybu - většina akcí reprezentace bude otevřená a rádi vás na nich uvidíme.


Šéďa